עיצוב

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

6/4/14

להאיר באור הנכון

איך תבחרו תאורה מתאימה? ואיך אפשר להאיר את הבית באופן הטוב ביותר? אנו נתחיל את הכתבה הבאה עם סטייה קלה מהנושא שלשמו התכנסנו. שאלתם אתם עצמכם פעם מה המצרך הכי חשוב בצילום מוצלח? המצלמה או אולי העדשה. אולי בכלל מה שחשוב הוא הצלם והיכולות הטכניות/אמנותיות שלו למצוא את הקומפוזיציה הנכונה.

אם חשבתם כך אתם טועים, המצרך הכי חשוב הוא כמובן האור, בלי אור צילום לא יכול להתקיים, האור הוא זה שמחליט איך יראה הצילום וכל צלם יסכים עם הקביעה הזו. אז איך זה קשור לכתבה? תאורת מטבח כמובן! המטבח יכול להיות מעוצב לפרטי פרטים, עם המון מחשבה מצד מעצב המטבחים, הארונות יכולים לעלות אלפי שקלים, הפירזול עוד כמה אלפי שקלים טובים ועוד לא הזכרנו את משטחי השיש השונים, ברזים ומכשירי חשמל מעוצבים. אם כל זה ילווה בתאורה מחרידה, יופיו של המטבח לא יופץ לכל עבר ויותר מזה, תאורה יפה ומחמיאה תעשה טוב גם למטבח לא חדש במיוחד ותיתן לו מראה עדכני ועכשווי.

 

צמוד תקרה שישתלב נהדר עם הבאבל בר שלכם

פנינו לרמי ורד, יועץ תאורה בקמחי תאורה כדי שייתן לנו כמה טיפים לתאורה נכונה במטבח וישפוך לנו אור על הטרנדים העכשווים. “ישנם כמה דרכים אופנתיות להאיר את המטבח כיום” אומר ורד, “אחת הדרכים האופנתיות וגם היעילות ביותר היא גוף תאורה בצורה עגולה, צמוד תקרה בקוטר גדול יחסית של 90-100 ס”מ, אם התקרה עשויה מבטון הגוף יכול לבלוט מעט, אבל אם ניתן, אפשר לשקע את גוף התאורה כדי שיעניק אור הומוגני יותר. גוף תאורה אחד גדול יכול לשנות את אופיו של המטבח מקצה לקצה, אם יש לכם מטבח קטן בלי מקום לשחק יותר מידי, השקעה חד פעמית בגוף תאורה גדול ואיכותי תעשה את העבודה העיצובית על הצד הטוב ביותר”

אחת השיטות שמאוד טרנדיות בשנים האחרונות היא עיצוב התקרה בגבס, “בז’רגון המקצועי זה נקרא ניתוקים” מסביר ורד, “מכסים את כל התקרה בכיסוי גבס, שיכול להיות מעוצב במפלס אחד או בכמה מפלסים, ונעצרים כמה סנטימטרים לפני שהוא מגיע לקיר, כך שנוצר רווח בין התקרה לבין הקיר, ברווח שנוצר לנו משחילים תאורה נסתרת של פסי לד שנותנים עומק ואווירה וממש מעצבים את המטבח מחדש, אפשר לתכנן אותה כך שהיא תופעל במתגים נפרדים, ואם רואים סרט בסלון או רוצים להדליק נרות בארוחה רומנטית, אפשר לכבות את כל תאורת המטבח החזקה ולהפעיל רק את הלדים ליצירת אווירה רגועה ורומנטית יותר”.

תאורת לד תדגיש את בר המים שלכם

[one_half ]

יראה נפלא עם הבאבל בר שלכם

כדי לקשר את תאורת המטבח לתאורת הסלון מציע ורד לשלב גם גופים תלויים, “אם יש אי במטבח אפשר להציב מעליו גוף תאורה אחד או שניים תלויים ולחבר אותם ברוח העיצובית לעיצוב הסלון – שגופי התאורה ‘ידברו אחד עם השני’ מבחינת הצבעים, המרקמים והחומרים, זו לא חובה, אך זו בהחלט אפשרות”.
לארונות המטבח מציע ורד כמובן את טרנד פסי הלד, “מתחת לארונות העליונים והתחתונים ומעל לקלאפות, תמיד אפשר ‘להריץ’ פסי לד בצבעים שונים שיתנו עומק למטבח, זה גם לא עניין כזה יקר” הוא מסכם.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.