עיצוב

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

23/1/14

בואו להתעדכן: המגמות החמות בעיצוב מטבחים

אחד הנושאים המהותיים בעיצוב בית הוא המטבח. עבור רבים, הוא מהווה את מרכז הבית, המקום בו מבלים שעות רבות - היכן שפותחים את היום עם כוס קפה, או מסיימים אותו עם קערת מרק או כריך קליל.

להבדיל מהרוב המוחלט של רהיטי הבית, המטבח הוא כמובן “רהיט” קבוע שלא ניתן לשינוי באופן תדיר, ועלותו יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים. מכל הסיבות הללו ניתן להבין מדוע זו החלטה חשובה שרבים מתלבטים בה.

 

תמי4 Bubble Bar לעיצוב מטבח בצבעים חומים

אז מה הם הטרנדים השולטים? “הבחירות של הלקוחות מתחלקות לשני חלקים עיקריים”, אומר כפיר מנטין, מעצב מטבחים מ’נגריית האחים’. “מאוד פופולרי לרכוש מטבח המעוצב בצבעי לבן בוהק, כאשר הדלתות צבועות בגימור בעל גוון מבריק ויש סיבה טובה לכך – מטבח לבן כולו ייראה אופנתי ומודרני גם בעוד כעשור. אני מבקר לפעמים במטבחים שעיצבתי לפני שנים בצבע הלבן, והמטבחים הללו עדיין נראים במיטבם”.

הטרנד כיום הוא לעצב אותם עם ידיות אינטגרליות השקועות בתוך דלתות הארונות, דבר היוצר זרימה במטבח. כמובן שגם פה צריכים לתכנן היטב את הבחירה. ידיות אינטגרליות, להבדיל מידיות רגילות, לא ניתן להחליף בקלות.
“בקצה השני של הסקאלה עומד מטבח בסגנון קלאסי פרובנס”, מדגיש מנטין. “כשאנשים מעצבים מטבח הם הרבה פעמים מעוניינים בחומרים שמביעים חום ועדינות. מטבחים שבנויים מעץ מלא בעל מראה טבעי עם עיטורים וגימורים עדינים וקלאסיים, הם טרנד חזק מאוד שלא הולך להיעלם בקרוב”.

תמי4 Bubble Bar לעיצוב מטבח לבן אופנתי ומרשים

[one_half ]

תמי4 Bubble Bar לעיצוב ארונות מטבח בשני צבעים

הבטון חודר למטבח

מטבח מורכב כמובן משני חלקים, שמגיעים רוב הפעמים משני ספקים שונים: הארונות שאליהם התייחסנו ומשטח העבודה המכסה אותו. עדי ארליך, מעצבת פנים, מסמנת גם את טרנד הבטון שמתחיל לבצבץ מעל פני השטח, בקרב לקוחות שרוצים משהו מעט שונה. “בכל הנוגע למטבחים המשחק הגדול הוא חומרים, ואם הולכים על חומרים טבעיים אז המשחק מעניין יותר. במקום אבן קיסר או שיש שמורכבים מעל הארונות התחתונים, ישנה אופציה מעניינת – להזמין את המשטח מעל ארונות המטבח עשוי מבטון יצוק”.

הבטון הוא חומר שמיסודו סופג היטב, אבל במקרה הזה הוא מגיע חלק ואחיד ובשביל שלא יספוג את כל הנוזלים והלכלוך שקיימים במטבח הוא עובר טיפול מונע שאוטם אותו. כמו משטחי שיש, גם את הבטון ניתן לקבל בכל גודל או צורה, ולהבדיל משיש ומכיוון שבטון נוצר כמובן ביציקה, הלקוח יכול לתכנן כל דבר העולה על רוחו, כמו גוונים של צבעים בתוך היציקה שמעניקים טוויסט מעניין לבטון עם צורות וצבעים”.
אבל לא רק את משטח העבודה הבטון יכול להחליף מסתבר, “אם כבר עושים יציקת בטון מעל הארונות אפשר גם ליצוק את הכיור מבטון”, מגלה ארליך, “כך מקבלים מבט אחיד וזורם של החומר והמשטח כשהכל מגיע ביחידה אחת. בטון הוא חומר מודרני ועכשווי מאוד, ושימוש בבטון במטבחים מיד מקשר אותנו למטבח מודרני בעיצוב נקי. כדי לשבור את המראה הקר של הבטון אפשר לשלב אותו עם ארונות מעץ מלא או עץ מלא צבוע וכך בשילוב של נכון של ידיות, גם מטבח קלאסי יכול לקבל משטח מבטון וכך אנו משלבים סגנונות “ומרככים” את הבטון.
ולמי שרוצה ממש ‘להתפרע’ עם מטבח לא שגרתי ממליצה ארליך על ארונות נירוסטה, “בשנים האחרונות המטבחים התעשייתים נכנסו לתוך הבתים והלוק המתכתי נהייה טרנד”, היא מספרת, “מי שרוצה להמשיך את הקו הקר של הבטון, יכול לשלב ארונות נירוסטה מתחת למשטח הבטון וכך לקבל מראה תעשייתי בשילוב חומרים מעניין”.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.