עיצוב

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

19/10/15

6 הטרנדים החמים בעיצוב המטבח ל- 2016

תכניות הבישול שעשו דרך ארוכה ממשבצת הבוקר הנידחת אל מקדשי הפריים טיים, נוטלים חלק לא מבוטל בהפיכתו של תחביב הבישול לאחד התחביבים המבוקשים בעולם ואת המטבח ללב הפועם של הבית כשהוא עולה שלב ומתאבזר באלמנטים נוספים, בדומה למטבח המקצועי. יחד עם זאת, ישנן מגמות נוספות המשפיעות על נראות ועיצוב המטבח: הצורך בניצול נכון של המרחב, מגמה עולמית של Slow Food ה"מאלצת" אותנו לשהות בו זמן רב מבעבר, מגמות של...

תכניות הבישול שעשו דרך ארוכה ממשבצת הבוקר הנידחת אל מקדשי הפריים טיים, נוטלים חלק לא מבוטל בהפיכתו של תחביב הבישול לאחד התחביבים המבוקשים בעולם ואת המטבח ללב הפועם של הבית כשהוא עולה שלב ומתאבזר באלמנטים נוספים, בדומה למטבח המקצועי. יחד עם זאת, ישנן מגמות נוספות המשפיעות על נראות ועיצוב המטבח: הצורך בניצול נכון של המרחב, מגמה עולמית של Slow Food  ה”מאלצת” אותנו לשהות בו זמן רב מבעבר, מגמות של חידוש ומחזור רהיטים, לצד מגמה של נטישת האוכל המתועש מה שמשווה למטבח מראה אותנטי יותר. ההבנה כיום יותר מתמיד, שעל המטבח להמשיך ולתפקד כמדורת השבט של בני הבית.

אז איך יראה המטבח העדכני בשנה הבאה? האם האי יישאר או יצא? מהם הצבעים הדומיננטיים בו ואילו מגמות נהפכות דומיננטיות יותר?

לצפייה בקולקציה החדשה של תמי4 URBAN לחצו כאן

1. המורכבות שבפשטות

ניתן לשלב מכשיר תמי 4 PRIMO מהקולקצייה האורבנית

צבעים פסטליים ביניהם ירוק בהיר, טורקיז ואף צהוב, הופכים יותר ויותר דומיננטיים במטבח כשהם באים בהלימה למגמת מחזור וריענון רהיטים קיימים. עצים במתכונתם הטבעית כשטחי עבודה, שולחנות או מדפים, כסאות שעברו שיפוץ מחדש ונצבעו, ופריטים דקורטיביים כמו גם כלי בישול והגשה מעולם הווינטאג’, מוצגים לראווה ואינם מוסתרים עוד בתוך ארונות.

2. המטבח התעשייתי

המטבח התעשייתי הוא הטרנד החדש בנוף המטבחים האורבניים. האי התעשייתי יהיה נייד, חומרי הגמר יגיעו מתעשיית הפלדה: פח מוחלד/מושחר נירוסטה וכרום, או למראה חמים קצת יותר: נחושת וברונזה. המידוף יהיה פתוח, הקירות יחופו באריחים תעשייתיים כגון: בטון, פח או לבנים מתועשות.

תמי4 URBAN בהשראת העיר ניו יורק

3. המטבח הדיגיטלי

לא רק החשמל הופך חכם –  גם המכשירים הופכים לאינטליגנטיים קצת יותר מבעבר. אמנם טרם הגענו למקרר שמייצר לנו רשימת מלאי ומזמין לבד מהסופר את המוצרים החסרים (גם זה בדרך), אבל המכשירים היום מסייעים לנו בשיפור חווית הבישול בעזרת ברי מים כמו תמי4 שמוציאים מים חמים בלחיצה, תנורים שמשלבים אידוי ועוד.

4. המטבח האלגנטי

מטבח זה יתוכנן בקווים נקיים עם מרקם חלק וצבע בהיר, הידיות יהיו סמויות ויראו כחלק מדלת הארון. מכשירי החשמל הגדולים כגון תנורים יתחבאו מאחורי הדלתות, עיצוב המטבח יהיה מלוטש, מינימליסטי ובעל אחסון משופר. השורה התחתונה – המטבח למעשה ייעלם מנוף הבית.

5. להכניס את הסלון למטבח

כריות, צבעים חמימים, צמחי תבלין, שולחנות חדר אוכל או בית מלאכה שמחליפים את האי המנוכר ואפילו כורסת סבא, הם חלק מהטרנד של הכנסת הסלון למטבח הביתי. אין זה מן הנמנע שאם הפך המטבח למרכז הפעילות בבית, יכנסו אליו גם אלמנטים ופריטים שהיו נחלתו של הסלון בעבר.

קולקצייה אורבנית של תמי 4 למטבח טרנדי

6. לבשל בקטן- מטבח רב תכליתי

תמי 4 URBAN PRIMO במהדורה מוגבלת

אילוצי החלל המוגבל אתגרו את המעצבים לייצר מטבח הנהנה הן ממרחב עבודה והן מאפשרות לסעוד בו. שטחי אחסון רבים גויסו לטובת העניין בגבהים שונים, כסאות גבוהים שיש באפשרותם להיכנס תחת הדלפק הגבוה ותאורה המייצרת אשליה כי מדובר בחלל גדול בהרבה ממידותיו.

נראה כי בשורה התחתונה המגמה השלטת היא חזרה למקורות, לאותם חומרים טבעיים, לצבעים החמימים ולתאורה המייצרת תחושת בית. האינטרס ההולך וגדל של רבים מבני המשפחה להיכנס למטבח מתוך אהבת הבישול, יחד עם נטישת האוכל המוזמן לטובת אוכל ביתי, הופכים את המטבח של שנת 2016 לכזה שקל מאד להיכנס אליו, אך לא פשוט לצאת ממנו.

 

לצפייה בקולקציה החדשה של תמי4 URBAN לחצו כאן

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.