לשתות יותר

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

3/7/16

אל תהיו יבשים: 6 סימני אזהרה לפני התייבשות

כאבי ראש ועור יבש הם רק חלק מהתסמינים שיכולים להעיד על כך שאתם לא שותים מספיק; מדריך חשוב לקיץ

נהוג לחשוב שצמא הוא הסימפטום העיקרי להתייבשות, אבל הפתעה: מסתבר שפעמים רבות תחושת הצמא אינה מורגשת מספיק, ודווקא סימנים אחרים יכולים להעיד על כך שאנחנו חייבים לשתות כוס מים בדחיפות.
מאחר שלגוף אין יכולת לאגור מים, יש לספק לו את כמות המים הדרושה כדי לשמור על בריאות וחיוניות. כדאי להקפיד על כך במיוחד בקיץ, ולשם כך הכנו מדריך שכל ישראלי חייב לשנן.

 

1. כאבי ראש

אלה עלולים להיגרם ממגוון סיבות, כשהעיקרית שבהן היא מחסור במים. זה אומר שאם ישנתם מספיק ואתם לא נוטים לסבול ממיגרנות, ובכל זאת חשים כאב ראש – כדאי מאוד לשתות. מומחים טוענים שהתייבשות היא הסיבה מס’ 1 לכאבי ראש בקרב ילדים, כך שבמיוחד הקטנטנים צריכים להקפיד לשתות בימי הקיץ החמים. מה הקשר בין כאבי ראש למחסור במים? הסברה היא שכלי הדם במוח מתכווצים בניסיון לשלוט ברמת הנוזלים בגוף; הכיווץ מפחית את כמות הדם והחמצן שמגיעה למוח; וכך נוצר הכאב.

 

 

 

כאב ראש

 

2. התכווצות שרירים

מסתבר שתסמין מרכזי בהתייבשות הוא התכווצות וכאבי שרירים. הסבר אפשרי לכך הוא שחוסר במים פוגע במאזן המלחים בגוף, והדבר גורם לכיווץ ולכאבי שרירים. אם מדובר באדם פעיל, כלומר שמרבה לזוז ופחות נמצא במנוחה, ההתכווצויות יהיו חזקות יותר.

 

התכווצות שרירים

 

3. עור יבש

העור הוא האיבר הגדול ביותר בגוף, ומאחר שמים מהווים כידוע יותר מ- 70% מהגוף, מחסור בהם משפיע קודם כל על העור. אם הגוף לא מקבל מספיק נוזלים, העור יהפוך ליבש ומחוספס. מעבר לעניין האסתטי, יש כאן גם בעיה בריאותית: עור יבש חשוף ליותר נזקי שמש ולדלקות עור.

 

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לבר המים תמי4? הקליקו כאן >>

4. שתן כהה

בעניין הזה, הכלל פשוט: ככל שזה יותר שקוף, כך יותר טוב. צבע השתן הוא המדד הטוב ביותר לשאלה האם אנו שותים מספיק, כאשר צבע צהוב כהה מעיד על כך שהגוף נמצא בתהליך התייבשות. גם כמות השתן יכולה להעיד על חוסר במים, ובמיוחד אצל תינוקות יש לוודא שהחיתולים רטובים; חיתול יבש למשך מספר שעות מעיד על בעיה.

 

 

 

שתו הרבה מים גם כשאתם לא צמאים

 

5. עצירות

ההפרעה הכי שכיחה במערכת העיכול היא פעמים רבות תוצאה של חוסר במים: המים מנקים את מערכות הגוף ומסייעים בסילוק פסולת מהגוף. כאשר לא שותים מספיק, הגוף מתקשה לסלק פסולת.

 

6. הקאות

במצב של התייבשות, נפח הדם מצטמצם והזרמתו לחלק מאיברים מפסיקה כמעט כליל, זאת על מנת שיוכל להגיע לאיברים היותר חיוניים כמו למוח וללב. מאחר שהכליות לא מקבלות מספיק דם, הן מתקשות לתפקד כראוי, מצב שמוביל להקאות ולאיבוד נוזלים נוסף.
אז הקפידו לשתות כמה שיותר, ושיהיה לנו קיץ בריא!

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.