לשתות יותר

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

6/2/14

הטיפים שאתם חייבים לקרוא לפני שאתם מתחילים לרוץ

ריצה היא פעילות גופנית קצת מתעתעת. כולנו למדנו לרוץ באופן טבעי מיד אחרי שלמדנו ללכת, ובניגוד לשחייה או רכיבת אופניים, שום מיומנות נוספת אינה נדרשת וכאן בדיוק הבעיה מתחילה. הרי לריצה לשם פעילות גופנית יש יתרונות גדולים מאוד כמו: שיפור סיבולת לב ריאה, שמירה על הבריאות, ירידה במשקל ולכן יש לבצע מספר פעולות מקדימות כדי לספק תוצאות טובות יותר.

לעבור בהדרגה ממנוחה למאמץ

לעשות מעבר מהיר מלשבת מול הטלויזיה בבית, או ליד השולחן לתוך ריצה אינטנסיבית זו לא האופציה הבריאה ביותר. המעבר ההדרגתי ממנוחה לפעילות מרחיב את כלי הדם בלב ובריאות ומאפשר לחמצן להגיע לשרירים ביעילות טובה יותר ובעצם משפר את הביצועים שלכם. לכן, התחילו כל ריצה בהליכה נמרצת או ריצה קלה עד מאוד, עד שתגיעו למצב שאתם מרגישים את הגוף שלכם מתחיל להזיע מעט. גם משחקי תנועה קלים עם כדור למשל יעשו את העבודה היטב.
מלבד זרימת החמצן לשרירים ביעילות רבה יותר, השרירים גם מתחממים, כך שברגע תחילת הפעילות האינטנסיבית הם יהיו חמים יותר, אלסטיים יותר וכפועל יוצא גמישים יותר, מה שיוריד את הסיכוי לפציעות טורדניות. מלבד זאת חימום מתון יעורר את הגוף ויגביר את הפרשת האדרנלין, וכפועל יוצא כשתגיעו לריצה עצמה, תגלו שאתם פעילים הרבה יותר ועייפים פחות.

להתחיל לרוץ נכון

סרגל מאמצים

אמרו לכם שריצה של פחות מחמישה קילומטרים לא תהיה אפטקטיבית? ממליצים לכם לרוץ רק 40 דקות? תחשבו שוב. לא מומלץ להתחיל לרוץ בריצות בעלות נפח גבוה בתחילת התהליך. חשוב לשמור על עליה הדרגתית של מספר הקילומטרים. עבור מתחילים, מומלץ לרוץ לפחות 4-5 פעמים באותו הנפח בשבועיים שלושה הראשונים ורק לאחר מכן אפשר לנסות לעלות את המרחק ב-1-2 ק”מ שוב למשך 4-5 פעמים, הכל גם תלוי במצב הגופני שלכם ובהרגשה הכללית, תהיו אחראים על הגוף שלכם ואל תעמיסו עליו.

תזונה נכונה

במהלך הריצה שורפים כמות גבוהה של קלוריות ושומנים, התהליך מתחיל לקרות לאחר זמן ממוצע של 20 דקות ריצה, נתון שמשתנה מאדם לאדם, לכן צריך לאכול טוב כיאות לפני ואחרי האימון. לא כדאי לאכול בזמן הקרוב לפעילות הגופנית, אלא רק כשעה וחצי לפני האימון, אז כדאי להכניס לגוף פחמימות כדי להצטייד ב’דלק’ לריצה. בתום הפעילות כדאי לאכול חלבונים, אלא יהיו אחראים על בניית השרירים. בנוסף, חשוב למאוד לשתות מים לפני הריצה, במהלכה וגם אחריה. חוץ מלשמור על הגוף שלא יתייבש, שתיית מים משפרת את יעילות עבודת השרירים במהלך האימון.

מתיחות נכונות והקפדה על שתיית מים תמי4 Bubble Bar

מתיחות

זה שחשוב לבצע מתיחות לפני ואחרי אימון כולנו יודעים. יש הממליצים, חוץ מהסשן הקבוע לפני הריצה, להקדיש שעה בשבוע רק למתיחות, כלומר שיעור יוגה או פילאטיס שישלים את אפקט הפעילות האירובית וייתן לכם מגוון בלתי נגמר של תרגילי מתיחה, אותם תוכלו לבצע במשך הזמן גם לבד. מתיחות חשובות מאוד לטווח התנועה שלנו. גוף גמיש בשילוב שרירים חזקים הוא מתכון מנצח למיקסום יכולות ומזעור פציעות.

לרוץ כי כולם רצים

נסו להפוך את הריצה לפעילות חברתית מהנה, רוצו עם חברים, אם אתם לא מוצאים אנשים ברמת הכושר שלכם, תשאלו ברשתות החברתיות, זה יכול לעזור. אם אתם רק מתחילים לרוץ, המנעו מאנשים מיומנים בעלי כושר גופני גבוה שרק יגרמו לכם להתייאש. אם אתם לא מוצאים עם מי לרוץ נסו לכתוב סטטוס בפייסבוק לאחר כל פעילות, ככה ברגע שתפסיקו ישאלו אתכם מדוע, מה שימנע מכם להפסיק לרוץ.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.