כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

2/7/14

תשע עובדות על סכנות השמש

זהו. הקיץ, הים, הבריכה, הטיולים והשמש איתנו. ישראל ואת זה יודע כל אחד, התברכה בכמויות שמש עצומות, השמש הזו יכולה להיות מסוכנת ואנחנו לא מחדשים לכם כלום. הקהל הישראלי ברובו כבר מודע לסכנות שהקיץ מביא איתו, אבל למרות כל זאת, עדיין יש מספר דברים שיש לדעת ולזכור כדי למנוע סכנות מיותרות ולא לשכוח לשתות גם הרבה, זה תמיד עוזר.

המספר הזה שיש על קרם ההגנה, מה הוא אומר?

זהו הזמן שמוכפל עד שהעור שלכם יישרף מהזמן שהוא יישרף ללא קרם הגנה. כלומר, אם אתם נשרפים תוך 10 דקות ונמרחתם בקרם הגנה עם מקדם 30, העור שלכם יאדים תוך 10 דקות כפול שלושים, כלומר 300 דקות -חמש שעות. כל זה נכון רק בתיאוריה, ואם לא נכנסתם למים בטווח הזמן הזה.

נמרחים רק בים.

מעולה, אבל שמועה אומרת שהשמש הישראלית שורפת לא רק בקו החוף… נזקי השמש מגיעים גם כשהידיים והרגליים חשופות והפנים שלנו גלויות. הקפידו למרוח את החלקים הגלויים לפני כל יציאה מהבית, גם אם אתם עובדים במשרד ובמיוחד ברכב, גם חלונות הרכב לא חוסמים את הקרינה במלואה.

הקפידו לקחת מים מבר המים תמי 4 שלכם

גם בים חשוב לשתות מים, בעיקר ממכשיר הבאבל בר שלכם

אל תהיו קמצנים.

המרחו בנדיבות, קניתם קרם עם מקדם הגנה גבוה? מעולה, אם תנסו לחסוך ולהמרח בכמויות קטנות, כך תורידו את רמת ההגנה שלו באופן ניכר. כולנו מכירים את המשפט “איך נשרפתי ככה? הרי נמרחתי בכל הגוף”, זו בדיוק הסיבה.

“אני בצל, הכל בסדר”

: שזה יופי, אבל החוק אומר – אם אתם רואים את הצל שלכם, אתם לא מוגנים. זה תופס גם כלפי סככות בחופים מוכרזים שעשויות מפרגולות לא אטומות ואפילו שמשיות זולות.

מתי להחשף לשמש?

זה כבר ידוע בקרב הציבור, אבל נזכיר. הקרינה הכי חזקה היא בין עשר בבוקר לארבע אחר הצהריים. אנחנו יודעים שזה מדכא, אבל אין ממש מה לעשות בים בשעות השיא של השמש, החול לוהט, חם מידי והקרינה אכזרית במיוחד. חוצמזה, מה רע בשקיעות יפות?

אבל חייבים ויטמין D.

זה נכון, ויטמין D אותו מקבלים מהשמש עוזר לעצמות להתחזק. מחקר בצה”ל גילה שחיילים שלא נחשפו לשמש סבלו משברי מאמץ רבים. אבל את כל כמות הויטמין שהגוף זקוק לו במשך היום, תקבלו מחשיפה של כמה דקות לשמש, אז אין ממש קשר בין שיזוף מוגזם לצורך בספיגת ויטמין D.

שמתי כובע בים עם שוליים רחבים, אז הפנים לא ישרפו.

לא בדיוק נכון, כי גם החול הבהיר וכמובן המים שמשמשים כמראה, מחזירים קרינה שמגיעה מלמטה וגורמת נזקים לעור הפנים.

שמתי חולצה בים, אני מוגן.

בגדים כמובן מגינים היטב על העור מפני חשיפה לקרינה, אבל בכל זאת צריכים לדעת כמה דברים. עדיף בגדים מצבעים כהים, בדים עבים חוסמים טוב יותר מבדים דקים, בגדים רטובים לא חוסמים טוב יותר כמו בגדים יבשים. אז אם אתם נוהגים ללבוש חולצה בים, רכשו בגד ייעודי שמיועד במיוחד לכך וישמש אתכם שנים רבות.

גם לכם ולבני משפחתכם, שתו מים צוננים וטעימים ממכשיר הבאבל בר

שמרו על הילדים.

זאטוטים עד גיל שלוש חשופים לסכנות רבות יותר, עור גופם עדיין לא מייצר את אותה רמת הגנה כמו אדם מבוגר או ילד בוגר ומחקרים מראים כי הדבר נכון שבעתיים לשנת החיים הראשונה של התינוק.

תהנו

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.