לשתות יותר

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

14/11/16

אחת ולתמיד: למה חשוב לשתות מים כשקר בחוץ?

רובנו חושבים שכשהטמפרטורה יורדת ומזג האוויר חורפי, אפשר להוריד בכמויות המים אותן אנו שותים כל יום – זו טעות. להלן כל הסיבות מדוע דווקא עכשיו, בחורף, חשוב להקפיד על שתיית מים מרובה

בניגוד למחשבה כי עם הגעת החורף ניתן להפחית בכמות המים אותה אנו צורכים כל יום, חשוב להדגיש כי זו טעות ובדומה לקיץ, גם בחורף אנו מזיעים אולם הסימנים הפיזיים אליהם אנו רגילים, אלו שמאותתים לנו לשתות ועכשיו קצת נעלמים. אנחנו לא מקבלים את אותם האיתותים מהגוף, אולם שוב, אין זה אומר שהגוף לא זקוק למים.

 

 

חשוב לשתות כשקר

 

1. חימום

בחורף אנו מחממים את הסביבה שלנו. אם זה הבית או המשרד, אנו דואגים להפעיל מכשיר חימום כזה או אחר, מה שגורם להתייבשות הגוף במהירות. יש להקפיד לשתות כמות מספקת של מים, גם אם אתם נרגעים מול סדרה טובה בבית או בעוד יום שגרתי במשרד.

 

מזגן מייבש

 

2. מחלות

זה אותו הסיפור בכל חורף, אנחנו מצטננים, מתקררים וסובלים מוירוסים כאלו ואחרים. לחלק מאותן המחלות יש אלמנט של פגיעה בדרכי הנשימה ואין להן טיפול תרופתי חד משמעי, פרט למנוחה ושתיית מים מרובה. כמו כן, במקרה ואדם נמצא בעיצומו של טיפול אנטיביוטי, גם כן מומלץ לשתות כמות גדולה של מים, כיוון שאנטיביוטיקה מייבשת את הגוף.

 

חולי

 

3. אוכל

אז עברנו לשעון חורף (גם בבר המים), ובנוסף החשיכה מגיעה מוקדם יותר. קיימת ירידה בהורמון סרטונין בחורף (כיוון שמגיע מאור השמש), ההורמון שגורם לתחושת שובע, וקיימת עלייה בהורמון מלטונין שגורם לנו להרגיש מנומנמים, אך בעיקר לא שבעים, ולכן אוכלים יותר בחורף. הגוף זקוק למים עבור תהליך עיכול בריא ולכן שוב, יש לשים לב כי אנו שותים מספיק, יחד עם הארוחות והנשנושים שלנו.

 

pic_for_blogshutterstock_331933184

 

4. ספורט

עצם העובדה כי לא חם בחוץ כשאנחנו רצים, למשל, לא אומרת שהגוף לא זקוק לנוזלים. בכל פעילות ספורטיבית הגוף מאבד נוזלים ומשתמש באנרגיה רבה, לכן זכרו לשתות את אותה כמות מים שאתם שותים בקיץ כשאתם מתאמנים.

 

פעילות גופנית כשקר

 

לסיכום, החורף מביא עימו לא מעט שינויים. מלבד הטמפרטורה והמשקעים, גם ההרגלים שלנו משתנים. ישנה חשיבות גבוהה להתאים את הרגלי שתיית המים לעונה הקרירה. טיפ יעיל הוא להניח מקור מים נגיש קרוב אליכם, כמו בר המים של תמי4.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.