כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

14/11/16

שתיית מים בהריון: כל מה שאת צריכה לדעת!

בתקופת ההריון, במיוחד בשלבים המתקדמים יותר, ישנה חשיבות רבה לשתיית מים. ריכזנו עבורכן את הסיבות העיקריות וההסברים החשובים לכך

מחקרים מהעולם ממליצים לאישה בהריון לשתות למעלה מ-2 ליטרים של מים ביום (כ-12 כוסות מים) מה הקשר בין הריון למים ושתיית מים? ובכן, ישנם מספר גורמים המשפיעים על הנושא.

 

1. מאמץ

עם הבטן מגיע גם מאמץ פיזי גדול יותר. קשה יותר ללכת, קשה יותר לקום ולשבת, קשה יותר לנהל את שגרת היום יום שאנחנו מכירים מלפני ההריון. ככל שהגוף מתאמץ יותר, כך הוא שורף יותר ויותר נוזלים ולכן הצורך בשתיית מים עולה.

 

שתיית מים במאמץ - גם אם הוא קל

 

2. העובר

המשוואה הגיונית סך הכל – ככל שהעובר גדל בבטן כך גדל גם הצורך שלו למים. מכיוון שהעובר והאימא מחוברים בחבל הטבור, האם אחראית לספק את כמות המים הנדרשת לתינוק על ידי שתיית מים.

 

3. מי השפיר

במהלך ההריון נפח מי השפיר ונפח הדם של האם עולים. יש לתמוך בהתפתחות זו בעזרת שתית מים מרובה על מנת לשמור על הריון תקין וכמובן, לשמור על העובר שלך.

 

מי שפיר

 

4. נוזלים ברקמות

בדומה למי השפיר והדם, גם כמות הנוזלים ברקמות האישה עולה ועולה. גם במקרה זה יש לשים דגש רב על שתיית מים.

 

5. הקאות

ידוע כי נשים בהריון, במיוחד אלו הנמצאות בשליש הראשון להריון, נוטות לסבול מהקאות. כתוצאה מההקאות הגוף עלול להתייבש עקב איבוד נוזלים רבים וכמובן, יש צורך חשוב להחזיר את אותם הנוזלים לגוף.

 

 

נושא שתיית המים הוא נושא חשוב תמיד, אך על פי כמה וכמה בתקופת ההריון. אין סוף מחקרים הוכיחו את הקשר בין שתייה מספקת של מים לבין תפקוד יום יומי בריא ונכון, כמובן ובמיוחד בתקופת ההריון. את לא רק אוכלת בשביל שניים עכשיו, אלא גם שותה בשביל אותה כמות אנשים!

 

 

הקאות גורמות לאיבוד נוזלים

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.