לשתות יותר

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

6/10/16

זה מדעי: שתיית מים משפרת את היעילות שלכם בעבודה

אתם אולי לא תרגישו את זה, אבל גם התייבשות קלה ולא מזיקה לכאורה תפגע בביצועים שלכם במקום העבודה

אנחנו לא נחדש לכם הרבה כשנזכיר ששתיית כמות מספיקה של מים כל יום היא אחד הדברים החשובים שתעשו. אבל, האם אתם מבינים באמת את הנזקים שנגרמים כשלא מקפידים על כמות נכונה? האם ברורה לכולם החשיבות, ההשלכות והתוצאה של התייבשות, אפילו קלה ביותר, כזאת שכנראה אפילו לא תרגישו? בואו נבדוק את הנושא.

 

 

עובדים במשרד? זאת לא סיבה לשתות הרבה מים

 

 

מחקרים וספרים מדעיים כבר יודעים שברגע שהגוף צמא, אפילו מעט, הוא מתחיל להתעסק בהישרדות שלו. שתיית מים היא צורך בסיסי של הגוף וברגע שהגוף מרגיש חוסר, הוא מפנה את כל המשאבים שלו לנושא. הגוף נכנס למצב חירום ומתקשה לעסוק בדברים שהם לא שתיית מים, גם אם אתם לא מרגישים את זה פיזית (בנתיים). במצב זה, הגוף שלכם לא יכול לקלוט נתונים, ליצור, לפתח ועוד עשרות פעולות חיוניות לכם במהלך יום העבודה וחיי היום יום.

 

שתו מים לאורך יום העבודה

 

 

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לבר המים תמי4? הקליקו כאן >>

 

 

במחקר שפורסם בשנת 2014, מצאו כי התייבשות, אף ברמה של פחות מחמישה אחוזים ממשקל גופנו, יכולה להאט את זרימת הדם, דבר שמפריע לפעילות עצבית נכונה. בנוסף, ההתייבשות הקלה משבשת את תפקוד כלי הדם במוח וכתוצאה מכך נפגעים ביצועים קוגניטיביים של המוח, כמו זיכרון לטווח קצר, תשומת לב וזמן תגובה.

 

 

כאב ראש בעבודה? אולי לא שתיתם מספיק מים

 

 

“בהתבסס על ממצאים אלו, זה ברור מאילו שאפילו התייבשות קלה יכולה להשפיע בצורה משמעותית על תפקוד ופוריות במקום העבודה” כתב ג’וספה פאראקו, עוזר פרופסור בקולג’ הרפואי וויל קורנל ואחד ממחברי המחקר. ההשפעה, אומר פאראקו, מורגשת בעיקר אצל קשישים וילדים, שגופם פחות טוב בוויסות נכון של נוזלים.

 

מים בזמן העבודה: הרגל מומלץ

 

אז מה עושים? שותים כמה שיותר מים במהלך היום? לא ממש. ההמלצה העולמית מורה על כ-2.5 ליטרים של מים ביום עבור גברים ו-2.2 ליטרים לנשים. בתרגום לכוסות, מדובר על כ-10.5 כוסות לגברים ו-9.3 לנשים, קצת מעל המיתוס שמדבר על 8 כוסות ביום.

 

תדאגו שהמים יהיו נגישים לכם בקלות בעבודה

 

בנוסף, חשוב לזכור כי כל גוף מתמודד עם נוזלים בצורה אחרת והמידות הן לא מדויקות עבור כל אחד. יש להתנסות, לבדוק, להרגיש ולשים לב לסימנים. למשל: אנשים שאוכלים הרבה פירות וירקות צריכים כמות קטנה יותר של מים בכל יום, כי הנוזלים נמצאים כבר באוכל שלהם.
העצה הכי טובה בנושא הכמויות היא לשתות עד שלעיתים נדירות תרגישו צמא ובנוסף, לשים לב כי צבע השתן הוא בגוון צהוב בהיר.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.