אוכל ובישול

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

4/8/15

איך להכין ניוקי מדהים בקלות?

אני אדם של הנאות פשוטות. תנו לי קצת אוכל טוב, אולי קצת יין. מוסיקה רגועה ברקע. חול ים בתולי לרגלי, רחש הגלים , שמש שוקעת. אתם יודעים מה? אפשר אולי לוותר על החוף. אם חייבים, אז גם על המוזיקה. בעצם, קחו את האוכל, קחו את היין, קחו הכול, תנו לי רק שקט! כל מה שאני רוצה זה חמש דקות מסכנות של שקט!! בדרך כלל, כשאני חוזר מהעבודה הילדים מותשים מהמסגרות שלהם, ואני מגיע הביתה לסמרטוטים מעולפים שכל הכוח שנשאר להם מופנה לחיבוק גדול לאבא, למקלחת, לעוד חיבוקים ולשינה. אבל...

. אבל החופש הזה שיבש לי את כל החיים. אז היו קצת קייטנות, סבא וסבתא לקחו אותם לכמה ימים (והחזירו אותם הרבה יותר מוקדם ממה שסיכמנו, בגלל, ואני מצטט: “אממממ, פתאום נזכרנו שקבענו טיול מסביב לעולם, נחזור בתחילת ספטמבר..”) וכבר היינו בכל הופעה/בריכה/מתחם ממוזג שאפשר להשאיר אותם לבד לכמה דקות. ואז, זה נגמר. ישבנו וחשבנו מה לעשות. הגענו למסקנה שהכי טוב זה שאני אקח כמה ימי חופש ואשאר עם הילדים. וכשאני אומר הגענו למסקנה אני מתכוון לזה שהחליטו בשבילי.

 

תמי 4 לבית

ביום הראשון נתתי כל מה שהיה לי- טיול בגינה, שיעור נגרות, ציור ידיים בגואש, התעמלות קרקע, אילוף אריות וטיפוס על עצבים. ואז הגיעה הזמן לארוחת צהריים.

בחצי הדרך אל הפריזר כדי להפשיר שניצלים, בעודי פוסע בין שאריות הנסורת וערימות הדפים במה שהיה פעם המטבח שלנו, זה היכה בי. מילולית. מישהו (שאני יודע טוב מאוד מי הוא, וכדאי לו מאוד לא לעשות את זה שוב) זרק לי על הראש פלסטלינה. התכופפתי להרים את הפלסטלינה (אין שום הוכחות שהתכוונתי לזרוק עליו בחזרה) ואז זה היכה בי שוב- פלסטלינה! החומר האלוהי שילדים יכולים לשבת שעות ולשחק איתו. אם רק הוא היה אכיל…….

ואז זה שוב היכה בי (אני אתפוס אותו ואני לא יודע מה אני אעשה לו. טוב נו, סביר להניח שחיבוק)- ניוקי!

זה נראה כמו פלסטלינה, אפשר לשחק אתו שעות ואחר כך לאכול אותו. הכנתי בזריזות את העיסה ונתתי לילדים להכין אוכל.. סליחה, לשחק. אני התיישבתי על הספה וזכיתי לחמש דקות של שקט. עד שפגע בי גוש ניוקי בראש.

 

ניוקי תפוח אדמה ובטטה

תמי4 של שטראוס מים דואגת שיהיו לכם מים חמים, קרים או מוגזים במטבח

לניוקי

3 תפוחי אדמה בינוניים

1 בטטה בינונית

1 ק”ג קמח (אל תדאגו, לא משתמשים בהכול)

מלח

הכנה

 

עוד המלצה לבישול מהבלוג של שטראוס מים תמי4

טיפ- אם יצא לכם יותר מדי ניוקי, אפשר לזלף עליהם מעט שמן ולאחסן במקפיא. להפשרה פשוט לזרוק אותם לסיר עם מים חמים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.