אוכל ובישול

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

9/2/16

למה חייבים לאכול ארוחת ערב משפחתית עם הילדים?

ארוחה משותפת של בני המשפחה היא הזדמנות לזמן איכות, פשוטו כמשמעו. במקרים רבים זה הזמן היחיד ביום בו בני המשפחה יושבים ביחד ומקשיבים אחד לשני. מעבר לכך, לארוחה משפחתית מרוכזת ישנם יתרונות בריאותיים ישירים ועקיפים. לרגל יום המשפחה, קיבצנו עבורכם את הסיבות שיגרמו לכם לאכול כל ערב עם כולם.

זמן איכות משפחתי

אל תשכחו לשתות מים יחדיו מהתמי4 שלכם.

לחוויה המשותפת אין תחליף, שכן היא מסייעת בגיבוש התא המשפחתי. הטקס הקבוע של ארוחת הערב יוצר הרגל: כל בני המשפחה יודעים שבשעה מסוימת מתכנסים מסביב לשולחן וכדרך אגב מתעורר שיח. השיח מאפשר לאוורר מתחים, להחליף חוויות ואולי יותר מכל – לצבור חוויות משותפות עם בני הבית. בין אם מדובר בצחוק מתגלגל, שיחה מעניינת ואפילו ריב, שולחן האוכל הופך מדי ערב לפורום בו המושג משפחה הופך למוחשי.

זהירות! הילדים מחקים אתכם

ניסיון החיים מלמד שהרגלים שנרכשים בילדות ממשיכים ללוות אותנו גם בבגרותנו. לפי כל מומחי התזונה ארוחת ערב מסודרת היא הרגל חשוב ובריא. המשוואה פשוטה: בהיעדר ארוחת ערב אחת מרכזית ומשותפת, הילדים יאכלו יותר שטויות ופחות אוכל בריא ומזין. הרגלי תזונה רעועים עלולים להתבטא בהשמנת יתר, כולסטרול גבוה, רמות סוכר גבוהות בדם ועוד תופעות שאתם ממש לא רוצים שהילדים שלכם יחוו. ארוחת הערב המשותפת היא למעשה שיעור בתזונה. גם אם לא מדברים על הנושא ישירות, הידע עובר באמצעות חיקוי.

שטראוס מים מזמינה אתכם להתאהב במים מחדש

טבעם של הילדים הוא לחקות את ההורים. הם עושים זאת בלי לשים לב, ולכן התפקיד של ההורים הוא קריטי בהבניית הרגלים. על מנת להנחיל בילדים הרגלים בריאים, על ההורים ליישם את ההרגלים הללו בעצמם, וארוחת הערב המשפחתית היא הבמה הכי אפקטיבית עבור ההורים להדגים את ההרגלים לילדים.

מעכלים בשקט

ארוחת ערב משפחתית היא לא רק התכנסות והקניית הרגלים, היא גם מסגרת זמן. פעם ביממה לומדים הילדים להקדיש זמן לאחת הפעולות הבסיסיות ביותר שאנו עושים כבני אדם – אכילה. לכאורה ניתן לחשוב על ארוחה הערב כטקס תרבותי בלבד, אך למעשה יש לו השלכות חשובות למדי על איכות האכילה. ישיבה נינוחה מאפשרת לסועדים לאכול לאט תוך כדי ריכוז באוכל עצמו ולא בגורמים מסיחי דעת כמו טלוויזיה, מחשב או סמארטפונים. מתן תשומת לב מרוכז לפעולת האכילה מאפשר לילדים ללעוס כמו שצריך ולעכל את המזון ברוגע, בלי התעסקות בפעולות גופניות או קוגניטיביות נוספות. כך משאבי הגוף מושקעים באכילה ובקליטה נכונה ואיכותית של המזון.

ארוחת ערב משותפת בזמן אחד ובמקום אחד היא הרגל חשוב ומכונן בחיי התא המשפחתי. אם אתם מיישמים את ההרגל הזה, המשיכו כך. ואם לא, התעקשו לכונן את המסורת יש מאין. אולי זה יהיה כרוך בהתחלה בהתנגדות ומאבקים, אבל בסוף גם הילדים וגם אתם תגידו תודה. יום משפחה שמח!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.