כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

15/9/14

כל הטיפים להליכה נכונה ובריאה

הליכה היא ספורט עממי ופופולרי ביותר. כמעט שליש מכלל העוסקים בפעילות גופנית בישראל מגדירים את ההליכה כספורט האהוב עליהם. בנוסף הליכה מתאימה לכולם - נשים וגברים בכל הגילאים וכמעט בכל מצב גופני. ההליכה נחשבת לפעילות אירובית בריאה שלא מסיבה נזקים, אך למרות זאת ולמרות שכולנו יודעים ללכת, יש לשים לב למספר דגשים בטרם התחלנו לצעוד כדי שהחוויה תיהפך למועילה יותר, נעימה יותר ובריאה הרבה יותר:

 

ראשית, לבשו בגדים נוחים ונעליים נוחות. להצטייד בבגדי התעמלות חדשים ומבריקים ונעליים יקרות זה נחמד, אבל אנחנו בטוחים שיש לכם בארון לבוש שיתאים להליכה, אז הקפידו עליו
דבר שני, חימום המפרקים ומתיחת שרירים קלה – הקדישו מספר דקות לחימום מפרקי הברך, להנעה שלהם ולמתיחת שרירי הרגליים. התחילו את הצעידה בחימום. לאחר שישבתם שעות על הכיסא מול המחשב, בכיסא הנהג או בכורסת הטלוויזיה לא מומלץ להתחיל לצעוד במהירות. התחילו בצעידה איטית של חמש דקות, לחמם ולהרפות את השרירים.

שמרו על הליכה נכונה – יש הבדל בין ללכת למכלת או לשוטט בקניון לבין הליכה ספורטיבית. לכו בגב זקוף, מבט מישיר לפנים, מרפקים כפופים בנוחות שזזים בקצב הגוף.
נסו להמנע מאכילה כבדה כחצי שעה לפני תחילת ההליכה ולגמו כוס מים לפני תחילת הפעילות.
צעד נכון מתחיל בדריכה על העקב, הנחת כל כף הרגל וסיום הצעד בהתרוממות על קצות האצבעות.
השתדלו ללכת לא פחות מ-30 דקות ולא פחות משלוש פעמים בשבוע, נסו לאמץ מנהג של הליכה במשך חמש פעמים בשבוע.

blog_pic91

מים קרים מהבאבל בר של שטראוס מים ישפרו את חווית ההליכה

חוץ מחודשי הקיץ הלוהטים, השתדלו להתלבש בשכבות. כך תוכלו לקלף מעליכם שכבה באם תרגישו שחם לכם וללבוש אותה שוב אם תרגישו שמזג האוויר מקרר אתכם. רוח קרירה שתנשוב עליכם כשאתם מזיעים, יכולה להזיק לשרירים.
הליכה על הליכון היא מועילה, אבל גם הליכה בחוץ נהדרת! כך תרגישו סיפוק מהמרחק שעברתם ומהעניין שבהליכה באוויר הפתוח. נסו לגוון את המסלולים, כדי שלא תשתעממו מהם.
שמרו על שרירי בטן מאומצים. שרירי הבטן, במיוחד הפנימיים שבהם, תומכים בפלג הגוף העליון שלנו, נסו שגם הם “יעבדו” במהלך הצעידה באמצעות כיווץ והרפייה.
בסיום הפעילות, לגמו מים ואכלו משהו קל – פרי, יוגורט או פירות יבשים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.