כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

15/11/15

לא יאומן: 3 סיפורים ביזאריים על מיחזור בעולם

באיזו מדינה מייצרים שמן מאכל מזבל? למה פח אשפה ביפן נראה כמו חידת פסיכומטרי ואיך בריטי הצליח לזרוק שקית זבל אחת בלבד בתקופה של שנה? לא יאומן כי ימוחזר

הבריטי שמשליך שקית זבל אחת בשנה

תושב ברמינגהם החביב ג’ון ניוסון הוא מעריץ מושבע של מיחזור. כל כך מושבע עד שבשנת 2012 הוא עמד באתגר שהציב לעצמו והצליח למלא ב-365 יום רק שקית זבל אחת. נשמע מופרך? אולי, אבל כשניוסון עצמו מסביר בנונשלנטיות איך זה עובד זה לא נשמע כזה ביג דיל ואפילו עושה חשק לנסות את זה גם.

אז איך אפשרי בכלל? ובכן ג’ון לא הפסיק לאכול אלא פשוט מצא שימוש נוסף ל”זבל” שלו,
משאריות המזון הוא הכין קומפוסט בחצר הבית, ומכיוון שהוא צימחוני הקומפוסט אפשר לו להכין יותר סלטים מהירקות והפירות שהוא אכל ובכך הוא צימצם את כמות הרכישות מהסופר וכך גם לא הכניס הבייתה את עטיפות הפלסטיק,כמובן  שכמו כל חובב מחזור ג’ון הפריד את הזכוכית, הפלסטיק, הקרטון, הנייר והפחיות ומיחזר אותם.
ואת הזבל שנותר בבית  אסף ג’ון לשקית זבל אחת. כל הכבוד!

 

ביפן מחלקים את האשפה ל-44 קטגוריות מיחזור

אם חשבתם שהבריטי הממחזר הוא מעט קיצוני ואובססיבי, הרי שביפן המחויבות חסרת הפשרות למיחזור מעוגנת בתקנות. המדינה האסיאתית שמה לעצמה ליעד לצמצם את היקף האשפה באופן משמעותי, וכשהיפנים מציבים לעצמם יעד הם גם עומדים בו.
בעיר יוקוהאמה קיבלו 3.5 מיליון יפנים חוברת שכוללת הוראות מדוייקות לגבי האופן שבו יש לנהוג ב-518 מוצרים למיון אשפה. כך לדוגמה גרב בודדת נחשבת לחומר מתכלה, אך זוג גרביים יושלכו למיכל הבגדים המשומשים, בתנאי שהם במצב טוב ושישנה התאמה בין השמאלי לימני.

שטראוס מים ממליצה לכם למחזר את החלפים שלכם

בעיירה קמיצו הגדילו לעשות והגדירו לא פחות מ-44 קטגוריות שונות למיון האשפה בין השאר יש מיכלים נפרדים לטופו, אריזות קרטון של ביצים, פקקים של בקבוקי פלסטיק ועוד, מספר הקטגוריות הגבוה נובע מכך שיפן היא ארץ שבה יש מחסור  הקרקע היא משאב במחסור ולכן מחירי ההטמנה במזבלות גבוהים ביותר – מה שדוחף את הרשויות לצמצם ככול האפשר את כמות הפסולת המוטמנת, באופן זה מתכננים היפנים לחסל את האשפה עד 2020!  לפי הנתונים שמסרו פקידים ברשות המקומית בקמיקצו, בארבע השנים האחרונות נרשמה עלייה של 80% באשפה המופנית למחזור.

 

לא לבעלי קיבה רגישה: הסינים הופכים זבל לשמן

שתו כוס מים מבר המים תמי4 של שטראוס מים

אם אתם מתכוונים לנסוע לסין בקרוב אולי עדיף שתדלגו על האייטם הבא. מסתבר שיש שם מי שהולך רחוק מדי עם המיחזור, אבל ממש. למעשה לא מדובר במיחזור שנועד להיטיב עם הסביבה, אלא עם הכיס של העבריינים שמייצרים שמן מ… אשפה.

העסק המגעיל הזה מתבסס על סינים קשי יום שעוברים בין מזבלות ואוספים לפרנסתם שאריות מזון ופסולת שמכילה שומן מחלקי חיות. לאחר מכן הם מעבדים את חומר הגלם המפוקפק הזה לשמן בישול זול במיוחד, שעלול לגרום למחלות.

הרשויות בסין מודעות היטב לאימה שמעוררת התעשייה הגועלית הזו בתיירים, ומנסות להילחם בתופעה. לפני כמה שנים חשפה המשטרה 100 אנשים שהפעילו רשת להפקת “שמן זבל” ב-13 ערים שונות במדינה, והרווחים שלהם הוערכו בכ-1.6 מיליון דולר.

חושבים שמדובר באגדה אורבנית? צפו בסרטון:

 

 

יש לכם תמי4 בבית? מעכשיו אתם יכולים למחזר את החלפים בקלות!

לחצו לפרטים על נקודת המיחזור הקרובה לביתכם >>>

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.