כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

17/3/14

פילאטיס מזרן או מכשירים?

מי היה פילאטיס? מה ההבדל בין שיטות האימון השונות ומי יעילה יותר? שיטת הפליאטיס, שהמציא ג'וזף פילאטיס היא כבר הרבה יותר מטרנד עולמי, אלא שיטת אימון המוכיחה את עצמה עם עשרות אלפי מתאמנים בארץ שמקפידים להתעמל כבר שנים ארוכות ורואים תוצאות נפלאות.

אם עד עכשיו קראתם את השם “פילאטיס” רק בחדרי כושר, קבלו עוד קצת מידע.
ג’וזף פילאטיס נולד בגרמניה בשנת 1883 בילדותו היה ילד חלש וחולני שסבל מהצקות רבות. כבר מגיל צעיר, החל להתעניין בשיטות לפיתוח הגוף ובמשך השנים פיתח את שיטתו הנקראה בפיו Contrology.

 

פילאטיס מכשירים

פילאטיס האמין שהחיים המודרניים, בצירוף יציבה לא נכונה וטכניקת נשימה לא יעילה, הם המקור לכל בעיות הבריאות. לאחר מלחמת העולם הראשונה הוא החל לטפל בפצועים ובנכי מלחמה באמצעות מיטות בית החולים שאליהן חיבר קפיצים כדי לייצר התנגדות ובעצם הפך את המיטות למכשירי התעמלות. ב-1923 הוא התנגד לרוחות הפוליטיות שהחלו מנשבות בגרמניה והחליט לעקור לניו יורק, שם פתח סטודיו משלו שהוקדש לשיטת ההתעמלות שהמציא. הסטודיו מוקם בשדרה השמינית במנהטן, בסמוך לבתי ספר רבים לריקוד, דבר אשר הפך את שיטת ההתעמלות שלו כשיטה מעולה לשיקום פציעות של הרקדנים הרבים שנהרו אליו. משם הופצה השיטה הלאה, כאשר רבים מהרקדנים נהפכו לחסידיו ולאחר שפרשו ממחול והחלו ללמד פילאטיס בעצמם.

כיום השיטה התחלקה לשניים – פילאטיס מכשירים, כאשר הכוונה להתעמלות באמצעות המכשירים השונים המיועדים אך ורק לשיטה זו. ופילאטיס רצפה או פילאטיס מזרן – שיטה הלוקחת את כל יסודות השיטה המקורית ומגישה גירסה נטולת מכשירים, אך כן עם שימוש באביזרים ניידים שונים וכמובן מתייחסת למגוון התרגילים והיסודות של שיטת הפילאטיס המקורית.

 

אז איזו שיטה מומלצת יותר?

פילאטיס מכשירים-

היא בעצם השיטה המקורית, היתרונות: תשומת לב אישית מהמדריך שאחראי על חמישה או שישה מתעמלים בלבד ושימת דגש לכל מתעמל ומתעמל לחוד. תהיו בטוחים שאם תבצעו את התרגיל בצורה הלא נכונה, המדריך יתקן אתכם במהרה עד שתגיעו למיצוי מדוייק של התרגיל. בנוסף רבים מהמכונים השונים מציעים מגוון גמיש של שעות פעילות המתאימים לכל מתעמל ומתעמלת.

פילאטיס

[one_half ]

פילאטיס מזרן

החסרונות: סטודיו לפילאטיס מכשירים אין בכל עיר ובכל שכונה ואם אתם לא גרים בערים הגדולות סביר להניח שלא תמצאו סטודיו שכזה ליד ביתכם, דבר העלול לסרבל את ההגעה ובעצם לאחר מספר שיעורים תגלו שאתם מתעייפים יותר מלהגיע לסטודיו. החסרון הנוסף הוא מחיר השיעורים, שיעור עם מספר מתעמלים מצומצם ומדריך המקדיש לך תשומת לב מלאה, בשילוב חלל ייעודי לשיעורי פילאטיס מכשירים (המכשירים עצמם אינם מתניידים בקלות, כך שהסטודיו אינו יכול לקיים פעילויות אחרות במקום) יוצרים מחיר גבוה יחסית, טווח מחירים של 60-80 שקלים לשיעור יחיד המרתיע רבים.

פילאטיס רצפה-

היא בעצם שיטה הנולדה מתוך הפילאטיס המקורי, אותם התרגילים המבוצעים על מזרנים, לפעמים בצירוף אביזרים משלימים כמו גומיות שונות, כדורי התעמלות ועוד.
היתרונות: שיעורי פילאטיס רצפה תמצאו תחת כל עץ רענן, כל מרכז ספורט או קאנטרי קלאב מציע שיעורים והמון מדריכות פילאטיס מלמדות באופן עצמאי בחללים שונים ברחבי הארץ. היתרון המשמעותי הנוסף הוא מחיר השיעורים, כפועל יוצא משיעורים המכילים 10-30 מתעמלים וחלל המשמש רק בשעת התעמלות כסטודיו לפילאטיס, כל זאת מסתכם במחיר נוח המתאים לכל כיס.

החסרונות: מספר המשתתפים הרב לא מתאים למי שזקוק לתשומת לב מרובה בכל צעד במהלך השיעור.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.