כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

24/2/16

כל מה שאתם חייבים לדעת על המים שאתם שותים

פעמים רבות אנו נתקלים בשאלות שונות לגבי איכות מי השתייה של תמי 4, ולעתים הציבור ניזון מחלקי מידע ושמועות מה שעלול ליצור בלבול בקשר לנושא שחשוב לכולנו בתור צרכנים, ובטח בתור הורים להכיר. על מנת לעשות סדר בבליל המידע, הכנו עבורכם מדריך קצר שמבהיר ומסביר מושגים כמו "תו תקן", "ספירה כללית" ועוד.

חיידקי הספירה הכללית

ספירה כללית נמצאת בכל סביבה שהיא, לרבות במזון כמו סלטים, מזון תינוקות, משקאות ועוד. חוות דעת מדעיות רבות, כולל של ארגון הבריאות העולמי ומומחים מובילים בישראל, מבהירות שאין קשר בין הספירה הכללית במי השתייה לבין סיכון בריאותי. כלומר, אם יש לכם בר מים בבית או בעבודה אפשר להיות רגועים – המים בטוחים לשתייה.

בארה”ב ובמדינות שונות באירופה כלל אין דרישה בתקנים המתייחסים למערכות לטיפול במים לנושא של ספירה הכללית, זאת מתוך הבנה שלעניין אין משמעות בריאותית. עם זאת, התקן הישראלי מחמיר יותר וקובע רף של ספירה כללית שעל ברי המים לעמוד בו. התקן נועד להבטיח שמכשירי טיהור המים מבטיחים את איכות המים.

האם השתיה בטוחה לילדים?

כאמור, ברי המים עומדים בתקנים המחמירים ביותר במכוני תקינה בארץ ומכאן שהם בטוחים לשתייה גם לילדים. ארגון הבריאות העולמי וגופים בין-לאומיים נוספים קובעים כי ספירת החיידקים אינה מעידה דבר על איכות המים. בכירי המומחים בתחום עומדים על כך שאין כל סיכון בריאותי בהימצאותם של חיידקי הספירה הכללית במי שתייה. חיידקים מסוג זה נמצאים בכל מזון טרי ברמות גבוהות יותר, בהשוואה לכמות המותרת בתקן המתייחס למכשירים לטיפול וטיהור המים.

האם מי ברז עדיפים על ברי מים?

באופן כללי איכותם של מי הברז בישראל טובה, אך המים המובלים במערכת ההולכה עלולים לצבור מרכיבים שונים כמו חול, חלודה, אבנים קטנטנות וכמובן כלור (המשמש לחיטוי המים הללו) שמשפיעים על הטעם והריח.

ברי המים מסירים מרכיבים אלו ממי הברז, אך עדיין שומרים על מרכיבים שחיוניים לבריאות האדם כמו כמו סידן, מגנזיום ואשלגן. בנוסף מטפלים המכשירים בטיהור המיקרוביולוגי של חיידקים שעלולים להוות סיכון למי השתיה.

לסיכום, המים המטוהרים שיוצאים ממכשירי תמי 4 עומדים בכל התקנים ובטוחים לשתייה. החיידקים השונים שקיימים במי השתייה הם דבר טבעי ולא מזיק לגופנו, ונמצאים בצורה נורמטיבית במשקאות ומזונות שונים. כשאתם משתמשים בתמי 4 אתם יכולים להיות רגועים, שכן התקנים השונים מבטיחים שהמכשירים מפיקים מים באיכות הגבוהה ביותר.

חשוב לדעת שהמים בטוחים לשתייה באופן מוחלט בכל אחת מהתצורות האפשריות – מים קרים, מים חמים וכמובן מוגזים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.