כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

1/2/17

מבאר לבר: האבולוציה של מי השתייה

תהפוכות רבות עברו על מי השתייה שלנו. בימי קדם הקושי העיקרי היה בכלל להשיג מים ולכן לא הייתה קיימת כל מודעות לטיב המים ואיכותם, אך כיום, כשהמודעות לנושא בשיאה, המשימה העיקרית היא למצוא את הדרך הטובה והמודרנית ביותר לשתות את המים הכי איכותיים שיש - ואנחנו מצאנו

מים הם נוזל החיים, פשוטו כמשמעו, בזכותם אנחנו חיים. כמה המים חשובים? ובכן, בני אדם יכולים לשרוד ללא מזון מעל לחודש ימים, אך ללא מים הם לא ישרדו יותר משבוע. המים הם חומר חיוני לקיומם של כל צורות החיים על כדור הארץ (וככל הנראה גם מחוצה לו), כל בעלי החיים והצמחים זקוקים לו על מנת לקיים מחזור חיים תקין. בשונה מבעלי החיים והצמחים, בני האדם לא יכולים לצרוך כל סוג מים סתם כך, אלא מי שתיה בלבד. כלומר, מים שנבדקו ונחשבים למספיק איכותיים כך שבני האדם יוכלו לשתות אותם ללא סיכון למחלות וזיהומים.

 

pic_for_blog02

 

המים, שנראים לאדם הפשוט היום כדבר מובן מאליו שקיים בכל בית וזורם בכל ברז, לא היו קלים להשגה בימי קדם. אז, נהוג היה לשאוב מים מהבאר או מנהרות ומאגרי מים נוספים כך שלשתות מים היה בעצם הימור יום יומי, כי לא הייתה כל דרך לבדוק האם המים מזוהמים או לא. בחלק גדול מהמקרים המים אכן היו מזוהמים. זה קרה ממחלות ונגיפים שהסתובבו באוויר או ממי שפכים שחדרו למאגר המים, ובשורה התחתונה, רבים מתו מזיהומים ומחלות בעקבות זאת.

 

pic_for_blog04

 

בחלוף השנים והתפתחות הטכנולוגיה, המצב השתפר במידה ניכרת, לפחות במדינות המפותחות. במקומות רבים, אפילו בימים אלו, אנשים צורכים את מי השתייה שלהם ישירות מהברז. ברור, מן הסתם, שמדובר בדרך טובה יותר מקודמותיה, אך לא לגמרי. במקרה כזה, ישנו דגש רב על המקור ממנו המים מגיעים לברזים והאם הם עוברים סינון מסוים. ברוב המקרים, במיוחד בארץ ישראל, מי ברז מאושרים לשתיה על ידי משרד הבריאות, אבל כמו שאומרים, על טעם וריח אין להתווכח.

 

pic_for_blog03

 

עם כמה שחשוב לשתות מים, חשוב יותר לשתות מים צלולים ואם אפשר, גם טעימים יותר. בדיוק בגלל הסיבות הללו, אנשים רבים בוחרים שלא לשתות מי ברז.

 

pic_for_blog01

 

כיום יש פתרון המאפשר לנו לשתות מים צלולים וזמינים בלחיצת כפתור ע”י שימוש בבר המים תמי4. מי השתיה עומדים בכל התקנים המחמירים ביותר, גם עבור ילדים וגם עבור מבוגרים. למרות שבאופן כללי איכותם של מי הברז בישראל טובה, עד שהם יוצאים מהברז, עלולים המים לצבור מרכיבים שונים שפוגמים בטעמם ואיכותם כמו חול, חלודה, אבנים קטנטנות וכלור. ברי המים מסירים מרכיבים אלו ממי הברז, תוך כדי שמירה על המרכיבים שחיוניים לבריאות האדם כמו כמו סידן, מגנזיום ואשלגן. בנוסף, ברי המים מטפלים בטיהור המיקרוביולוגי של חיידקים שעלולים להוות סיכון למי השתיה. רוצים לשמור על הבריאות שלכם? זו הדרך שאנו ממליצים עליה

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.