כללי

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

21/7/16

לא תאמינו איך חיות שותות מים

הם חיים איתנו, סביבנו ולעתים גם בביתנו ואנחנו מגלים עליהם כל יום משהו חדש. מים הוא מקור החיים גם שלהם ולכן בטבע הם תמיד יחפשו אחר המאגר הקרוב. איך בעלי החיים שותים מים? סקירה לא שגרתית

חיות שונות שותות בדרכים שונות לחלוטין וכל שיטה מדהימה ומפתיעה לחלוטין. המעקב והמחקר אחר האופן בו חיות שותות הינו אחד המאתגרים בקרב חוקרי בעלי חיים רבים.

 

מעניין לבחון כיצד חיות מרוות את צמאונן וקשה מאוד לבצע מעקבים אחריהן, כי חיות רגישות לתהליך השתיה ומיד שמות לב במידה והניחו חפץ זר במקור השתייה שלהן.

 

 

 

חתולים

החתולים בקושי נוגעים עם הפנים במים, אלא מכניסים את הלשון ובמהרה מקרבים אותה חזרה אליהם, בתנועה שיוצרת סיבוביות וגורמת למים להיספג בלשונם. הם חוזרים על הפעולה מספר פעמים. כמו בני האדם, חתולים מרגישים צמא רק לאחר שכבר החלו לאבד נוזלים כתוצאה מהתייבשות ועל כן מרבית חתולי הרחוב נמצאים באזורים בהם מוצבות קעריות מים או שקיים מאגר מים קבוע.

 

 

 

 

כלבים

בעת שתייה, כלבים מרכינים את פניהם ומכניסים את לשונם לתוך קערות השתייה. עם הלשון הם יוצרים צורה של מצקת ובאופן זה הם מצליחים לשתות.

 


קרדיט: http://giftrunk.com/

 

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לבר המים תמי4? הקליקו כאן >>

 

סוסים

סוסים מבצעים את אותה פעולת יניקה כפי שבני אדם עושים. מצמידים את שפתיהם לצורת נשיקה ושואבים את המים הישירות לגרונם.

 

 

 

 

דגים

דגי מים מתוקים אינם צריכים לשתות מים, כי הם סופגים אותם דרך הזימים בגופם. עם זאת, דגים החיים במים מלוחים כן זקוקים לשתיה – בזכות הזימים הם סופגים את המים ולאחר מכן מתבצע תהליך של עיבוד המים אשר מפריד אותם מהמלח.

 

 

 

 

חיות טורפות

בהתבוננות אחר חיות טורפות, ניתן למצוא דימיון רב לאופן שבו שותות חיות הבית, חתולי הבית בפרט. הם יוצרות מהלשון שלהן צורה של כף ומביאות באופן זה את המים לפיהן בלגימות קטנות.

 

 

 

 

טפירים

הטפירים בהתחלה מלקקים את המים, בודקים את איכותם, ואם הם נקיים לשתייה הם שואבים את המים לפיהם.

 

 

 

 

ג’ירפות

בטבע כמו בטבע, החזק שורד. הג’ירפות נמצאות במצב כוננות תמידי ובפחד מוצדק מהתקפות של חיות טרף. על כן פעולת השתייה שלהן מתבצעת במהירות. הן שותות מים דרך הלשון כאשר רגליהן הקדמיות פסוקות וראשן מורד מטה. מספר לגימות במרווחי זמן ארוכים.

 

 

 

 

קואלות

הקואלות אינן צורכות נוזלים על ידי שתייה וכל המים שהן זקוקות לו מסופק על ידי אכילת עלי אקליפטוס אשר מכילים 50% מים.

 

 

 

 

יונים

היונים, בשונה מעופות אחרים, טובלות את מקורן במים וגומעות עד לרוויה. הנחיריים שלהן, הטבולות במים, נסגרות בשסתומים שריריים.

 

 

 

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.