בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

22/5/19

איזה מים הכי בריאים עבורכם?

ברור לנו כי המים חשובים לבריאות שלנו, אך לפי מחקרים לא כל סוגי המים אכן מספקים לנו את הערכים החיוניים, וחלקם אף עשויים להזיק. הבשורות הטובות הן, כי לשאלה מה בריא יותר: מים מהברז, מים מבקבוק או מים מבר-מים, נמצאה לאחרונה תשובה ברורה

 

מחקרים רבים כבר הוכיחו כי שתיית מים חשובה לבריאותנו. הסיבה לכך טמונה במינרלים השונים אשר נמצאים במים וההשפעות החיוביות שיש להם על גופינו. למשל: הקלציום והמגנזיום חיוניים לעצמות ולבריאות הלב וכלי הדם, הפלואוריד מסייע למנוע עששת ובעיות דנטליות והסלניום מיטיב עם מערכת העיכול והמערכת החיסונית.

במשך שלושה עשורים תעשיית ׳המים בבקבוקים׳ הרגילה אותנו לחשוב שמים מבקבוק הם האופציה הבריאה ביותר עבורנו, ואילו התואר, ״מים מינרלים״, סייע לכך. אך האם מים מינרלים הם אכן הפתרון הבריא ביותר עבורנו? לא אם לוקחים בחשבון ממצאי מחקר אחרון שהדגיש את ההשלכות הבעייתיות של מים מבקבוק:

בקבוקי מים

הסכנות של שתיית מים מינרלים מבקבוקים

הדאגה העיקרית כשזה מגיע למים מינרלים המאוחסנים בבקבוקים קשורה לכימיקלים המשתחררים מהפלסטיק של הבקבוק ועוברים אל המים, ביניהם פתלטים – תרכובות כימיקליות המשמשות כתוסף למוצרי פלסטיק. במחקר משנת 2018, למשל, חלקיקי פלסטיק (מיקרו-פלסטיקס) נמצאו ב-92% מבקבוקי המים המינרלים בארה״ב (בקרב 11 מותגים שונים). בנוסף לכך, מחקרים אחרונים מצאו בבקבוקי מים מינרלים שונים מכל רחבי העולם עדות לפעילות הורמונלית-אסטרוגנית, בעוד שנמצא בעבר קשר בין רמות גבוהות של אסטרוגן לסרטן השד אצל נשים וסרטן הערמונית אצל גברים.

 

ומה לגבי מים מהברז?

נראה כי גם ההרגל של שתיית מים מהברז עשוי להיות בעייתי, וזאת בשל צינורות המים אשר יכולים להיות בני עשרות שנים ולהכיל מתכת, עופרת ומזהמים שיכולים לחלחל אל המים ובכך לסכן את בריאותנו. כמו כן, גם במצב בו גרים בבניין חדש עם צנרת חדשה, עדיין חשוב לדעת כי ״המייל האחרון״ שעוברים המים מהמוביל המפוקח עד הברז בביתנו אינו נמצא בפיקוח הרשויות, ולכן אין לדעת מה מצבם.

 

מים מסוננים מבר מים: ללכת על בטוח

מים מבר מים שעוברים תהליך טיהור וניקוי, מבטיחים כי במים שנשתה יהיו המינרלים הדרושים והבריאים לנו בכמויות הנכונות, ואילו כימיקלים, מתכות ומינרלים מזיקים באחוז גבוה יוותרו בחוץ. כיום, באמצעות הפשטות של הרכבת והתקנת ברי מים בבתים, השימוש בטכנולוגיות סינון המים יכול, וצריך, להיות רווח. מטהר המים MAZE לברי המים תמי4 הינו מטהר המים המתקדם בעולם המבטיח לכם מים איכותיים וטעימים יותר בלחיצת כפתור.

 מים מסוננים

ולסיכום, נראה כי מים מבקבוקים אינם בטוחים עבורנו בגלל הפלסטיק שפוגע במים, ואילו מים מהברז אינם בהכרח טובים שכן אי אפשר לדעת ב-100% מה עובר עליהם בצנרת הביתית שאינה תחת פיקוח. לעומתם, עם ברי המים תמי4 אתם יודעים שהמים שלכם עוברים סינון וטיהור ממש בסמוך למזיגתם, ומגיעים אל הכוס שלכם עם כל הערכים הדרושים ובטעם מתוק ועדין.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.