בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

22/4/18

ההשפעות של שתיית מים על העור

שתיית מים מסייעת לשמור על העור ובתוך כך עוזרת לנו להיראות טוב יותר. חושבים שמדובר במיתוס? חשבו שנית. אם אתם רוצים לשמור על העור שלכם, הנה כמה דברים שכדאי לדעת על הקשר בין שתיית מים לעור בריא וזוהר

הגוף שלנו הוא צרכן גדול של מים אשר מהווים כ-60%-70% ממנו. אבל האם ידעתם שלמעלה מ-20% מהמים האלו מתרכזים בעור גופינו? למעשה, אפשר להתייחס לעור שלנו כמו על מעין צמח שצריך להשקות אותו כל הזמן כדי שיראה במיטבו. ואולם, השקיית העור איננה כוללת כניסה למקלחת בסוף היום כמו שאולי עשויים לחשוב, אלא שתיית מים. שכן, שתיית מים משביחה את מראה העור ובנוסף מייעלת את תפקודו.

לאפידרמיס, שהיא השכבה החיצונית של העור שלנו המהווה את מעטפת הגוף, מיוחס תפקיד עיקרי והוא ההגנה על גופינו. העור שלנו חייב לתפקד היטב כדי לשמור על טמפרטורת הגוף ולהגן עלינו מפני מיקרו אורגניזמים, קרינה, חומרים רעילים ופציעות. כדי שיוכל לעשות זאת ולהוות חיץ איכותי בין גופינו ובין הסביבה, השכבה הקרנית והשכבה המימית החיצונית שמרכיבות את האפידרמיס, צריכות לשמור על רמת לחות מבוקרת. אותה לחות מסייעת לעור שלנו להיות אלסטי וגמיש, להתקלף ולהתחדש, ובכל העת לשמור על עובי אופטימלי. שתיית מים אפוא, מספקת לשכבת ההגנה את כמות הלחות הדרושה לה, ומסייעת לה לתפקד כחיץ איכותי בין גופינו לסביבה.

הקשר בין שתיית מים לעור אסתטי

לשתייה מרובה של מים יש הרבה ביטויים גופניים חיוביים, אולם לא את כולם אנחנו רואים או מרגישים. אחד הביטויים החיצוניים הבולטים ביותר של שתיית מים אליו אנחנו כן יכולים להיות עדים, הוא מראה העור שלנו. לא בכדי, אנשים שמרבים לשתות מים עשויים להאט תסמינים של הזדקנות העור כמו למשל קמטים. לעומת זאת, אנשים שלא מרבים לשתות מים עשויים לסבול מעור נפול, יבש וחסר ברק. כמו כן, הסיכויים לסבול מאלרגיות, פצעונים ואקנה גדלים עבור מי שאינו מרבה לשתות מים. הסיבה לכך היא כי תאי העור שלנו זקוקים למים כדי לתפקד כראוי, בדיוק כמו שאר חלקי הגוף שלנו. כשאנחנו מודעים לכך שחוסר שתיית מים מביא להתייבשות, אנחנו צריכים להבין שהתייבשות זו חלה גם על העור שלנו ופוגעת בו גם מבחינה אסתטית.

אנטי אייג׳ינג טבעי

רבים מאיתנו משקיעים בטיפוח עור הפנים והגוף על ידי קרמים, משחות מיוחדות נגד קמטים וטיפולי פנים יקרים, וכל זאת כשאיננו מודעים לאנטי אייג׳ינג הטבעי והזמין ביותר: המים. מחקרים אשר בחנו את ההשפעה של צריכת המים על בריאות העור מצאו כי יש להם השפעה גדולה, על תפקודו התקין ורמת הלחות שבו. ואלו, כמובן, מתבטאים בעור בעל ברק ומראה חלק ובריא.

עכשיו, כשיש לברי המים תמי4 את מטהר המים מייז-המתקדם בעולם, זה אפילו קל יותר ליהנות ממים איכותיים יותר, צלולים יותר וטעימים יותר.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.