בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

1/3/18

5 טריקים לגרום לילדים לשתות יותר מים

לילדים יש הרבה תירוצים מדוע לא לשתות מים, אבל לכם, ההורים, יש אינספור סיבות לוודא שהם דווקא כן. ריכזנו עבורכם 5 דרכים יצירתיות שיעזרו לכם לפקח על כמות המים שהילדים שותים וטיפים איך לגרום להם לשתות יותר מים

הורים רבים מתקשים להרגיל את הילדים לשתות מספיק מים. הילדים, מצידם, מספקים שלל סיבות מדוע לא: זה לא טעים, הם לא צמאים, המים מקפיאים להם את השיניים, “יש לבן במים” ועוד

אבל כולנו יודעים ששתיית מים היא חוק מספר אחת בשמירה על הבריאות והתפתחות תקינה בקרב ילדים ובכלל ולכן, אנחנו ממשיכים לשבת להם על הראש ולהתחנן לעוד שלוק. הנה כמה דרכים עדיפות מתחנונים:

1. גוונו את טעם המים

אם הילדים מתלוננים שהמים לא טעימים להם, ראשית ודאו כי המים הזמינים להם אכן טעימים. עם ברי המים של תמי4 תבטיחו לכל המשפחה מים איכותיים, צלולים וכמובן טעימים. דרך נוספת היא לגוון את טעם המים: הכינו בקערה פלחי לימון, עלי נענע ו/או מקלות קינמון והניחו את הקערה לצד בר המים. אמרו לילדים שבכל פעם שירצו לשתות כוס מים הם יוכלו ״לרקוח״  משקה בעצמם, ולהוסיף לכוס המים שלהם איזו תוספת שיירצו. אתם יכולים להוסיף לעמדת ההכנה גם קשים צבעוניים, אלמנט ויזואלי נוסף שמסייע לילדים ״להמתיק״ את חוויית השתייה

2. הגבירו את זמינות המים

ציידו כל ילד בבקבוק מים אישי משלו. אתם יכולים להציע לילדים לקשט את הבקבוק, לבחור אותו בעצמם או כל דבר שיסייע להם לפתח עליו בעלות ולראות בו רכוש שהם אחראים לו. שלחו את הילדים עם הבקבוק לכל מקום שהם הולכים אליו: לחברים, לחוגים, לנסיעה ברכב וכמובן לבית הספר. ככל שהילדים יהיו חשופים למים במקומות שונים, כך הם יגדילו את תדירות השתייה שלהם.

 

3. שחקו עם טמפרטורת המים

בהרבה מאוד מקרים ההורים כלל לא יודעים שהירתעות הילדים משתיית מים קשורה לטמפרטורת המים. נסו להציע לילדים מים בטמפרטורה חמימה יותר, או מנגד מים קרים יותר ממה שהם רגילים לשתות.

בשביל לעשות זאת, היו קשובים לילדים: התחילו מלשאול אותם האם היו מעדיפים מים קרים או חמים יותר. לאחר מכן, ״הפתיעו״ אותם עם מים בטמפרטורה אחרת ממה שהם רגילים ובדקו את רמת המהירות בה הם שותים ואת האופן בו הם נעתרים לאחר מכן לכוס המים הבאה.

בר המים תמי4 PRIMO CONNECT שגורם לכל המשפחה לשתות יותר מים? הקליקו כאן לפרטים

4. הכניסו הביתה את בר המים תמי4 PRIMO CONNECT

למעשה, חלק בלתי מבוטל מהדרכים שהצענו לכם עד כה ניתן לפתור באמצעות בר מים אחד, תמי4 PRIMO CONNECT, בר המים החכם המופעל מהנייד. בר המים החדשני מתחבר לאפליקציה חדשנית שמאפשרת לשלוט בטמפרטורת המים בקלות ובפשטות, להגדיר יעדי שתייה יומיים לכל בני המשפחה, לעקוב אחר התקדמות הצריכה ולראות מי מבני המשפחה שותה הכי הרבה, ומי שותה הכי פחות. האלמנט ״המשחקי״ של הפונקציה הזו יסייע לילדים להפוך את שתיית המים לחלק רציף מהשגרה שלהם, ויגרום להם לשתות הרבה יותר מים

5. דברו אל ההיגיון של הילדים

זו אולי השיטה הכי בסיסית ופשוטה, אבל משום מה הורים רבים נוטים לשכוח אותה. ילדים אוהבים שמתייחסים אליהם כמו אל בוגרים, ואם תסבירו להם את העיקרון מאחורי מעשה מסוים ואת החשיבות שבו הם בהרבה מקרים יאמצו את הדרך הנכונה. בדיוק כך צריך לנהוג עם מים! הסבירו לילדים מדוע חשוב לשתות הרבה מים. הנה כמה נימוקים שכדאי לשתף בהם את הילדים: ראשית, חוסר בשתייה מספקת של מים עשוי להביא להתייבשות, מה שבמקרה הטוב יסתכם בתחושה כללית רעה ובמקרה הרע, לאורך זמן אף עשוי לפגוע בבריאות.

שנית, שתיית מים מסייעת לאנרגיה של הגוף. אם הילדים שלכם חובבי ספורט ואוהבים לשחק במגרש, לקפוץ ולהתרוצץ, הסבירו להם שכדי לעשות זאת הגוף שלהם חייב לקבל מספיק מים. בנוסף, הסבירו לילדים כי שתיית מים מסייעת לריכוז שלהם ולהצלחה שלהם בביצועים קוגניטיביים, בין היתר בלמידה. כל זה, אגב, נכון גם לנו, המבוגרים.

התקדמו לברי המים תמי4 וכל המשפחה תשתה יותר מים! לחצו כאן>>>

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.