בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

14/3/17

כל מה שלא ידעתם על משקאות אנרגיה

משקאות אנרגיה משווקים לצעירים עם הבטחות ומסרים כגון ריענון, חווית עונג וכיף, שיפור ביצועים בספורט, חידוד תפקוד המוח, הגברת הקשב, הריכוז והעירנות. אבל האם ישנו תחליף בריא שגם מספק את אותם היתרונות? לחלוטין כן!

משקה אנרגיה הינו משקה המכיל חלק מהמרכיבים הנ”ל: מים, סוכר, ממתיקים וכן מגוון חומרים ממריצים כגון קפאין, גוארנה, טאורין, ג’ינסנג, וקומפלקס ויטמינים מקבוצה B.

 

משקאות אלו משווקים לצעירים, אך האם באמת כדאי לילדים ומתבגרים לצרוך משקאות אנרגיה כאשר הם במצבים של עייפות, ירידה באנרגיה, בשעת ספורט לשיפור הביצועים או סתם כשצמאים, בשביל הכיף?

 

התשובה היא כנראה שלא. גם ארגון הבריאות העולמי (WHO ), הכריז באוקטובר 2014, כי משקאות אנרגיה מהווים איום/סכנה לבריאות הציבור. זאת לאחר סקירה ספרותית שנעשתה לבדיקת השפעת צריכת משקאות אנרגיה. המסקנה של החוקרים הייתה כי למשקאות אנרגיה עלולה להיות השפעה שלילית על ילדים וסיכונים לבריאות הציבור בטווח הארוך.

 

אז מהן הבעיות במשקאות אנרגיה?

 

pic_for_blog-4

 

לסיכום, משקאות אנרגיה אינם מומלצים עקב פוטנציאל הפגיעה האפשרית בגדילה ובהתפתחות, בשינה תקינה, בתפקוד המוח, בבריאות הלב וכלי הדם ובמניעת התנהגויות לא רצויות אחרות ע”י בני נוער וילדים כמו עישון וצריכת אלכוהול.

 

לעומת זאת, מים, ובמיוחד כשנצרכים באופן מספק במשך כל היום וכדרך חיים, משפיעים על רמת האנרגיה, הרענון, תפקוד המוח וההרגשה הטובה, מבלי להכיל את הסיכונים הקשורים לצריכת משקאות אנרגיה. נמצא קשר ישיר בין שתיית מים להגברת הקשב והריכוז בקרב ילדים.

 

pic_for_blog-3

 

שתיית מים איכותיים בכמות מספקת לאורך כל שעות היממה תוביל אותנו לאורח חיים בריא ונכון. חשוב מאוד להקפיד על מקור מים זמין ונוח, המספק מים איכותיים בכל זמן נתון על מנת שנוכל להקפיד על הכמות המומלצת לשתייה.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.