בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

26/9/17

מה צריך לעשות כדי לעבור את הצום בשלום?

צום של יממה שלמה הוא אתגר גדול, אך לנו יש מספר טיפים עבורכם ובכולם מרכיב אחד חיוני שללא ספק יעזור לכם לצלוח אותו בקלות - מים, והרבה מהם. כמה מים צריך לשתות, מתי, ואיך? הכל בכתבה שלפניכם

מבין שלל האיסורים השונים שחלים עלינו ביום כיפור, כמו איסור הרחצה או המלאכה, האיסור המוכר והרווח ביותר הוא על אכילה ושתייה. למעשה, זהו גם האיסור המורכב ביותר, שאף עלול להיות מסוכן אם לא נערכים אליו בהתאם. נוסף על ילדים, קשישים ונשים בהריון, אשר נדרשים להיזהר במיוחד במהלך הצום, על כולנו להתכונן ולדעת מה מומלץ לאכול ולשתות כדי להימנע מהתייבשות ועילפון.

שתיית מים: לא רק בארוחה המפסקת, גם הרבה לפניה

סוד ההצלחה לצום מוצלח שעובר בקלות וללא בעיות הוא גוף רווי במים. כדי לדאוג לכך, חשוב שנשתה הרבה מים כבר מספר ימים לפני הצום ולא רק בארוחה המפסקת.

איך תרוו את הגוף במים? במהלך השבוע שלפני יום כיפור, מלאו כל בוקר בקבוק מים וקחו אותו אתכם לעבודה. הקפידו לשתות במהלך כל היום במרווחים קבועים ומסודרים, ומלאו אותו מיד כשהוא מתרוקן ולא רק כשאתם צמאים.

pic_for_blog

ארוחה מפסקת: עשה ואל תעשה

אל תעשה:

shutterstock_581290648

עשה:

סיום הצום: מה עכשיו? קודם כל מים

ברוב המקרים, הצום מסתיים ללא בעיות אך בטרם תרוצו למקרר ותזללו, חשוב מאוד שתתחילו עם שתייה איטית של כוס מים אחת. המים יחזירו לגופכם לאט ובהדרגה את הנוזלים החסרים בו, ורק לאחר שתרגיעו את תחושת הצמא תוכלו לגשת לאכול.

shutterstock_134080226

יום כיפור עבר בהצלחה, מה הלאה? אמצו את הרגלי השתייה הבריאים והפכו אותם לדבר שבשגרה. בעזרת בר המים תמי4 תוכלו להבטיח לעצמכם מים נקיים וטעימים שיסייעו לכם לשמור על ההרגלים החשובים הללו במהלך כל השנה.

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.