בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

17/9/17

לכבוד השנה החדשה: הרגלים שנרצה להיפטר מהם והרגלים חדשים שכדאי לנו לאמץ

השנה החדשה שבפתח היא הזדמנות מצוינת ליישם את מנהג ה"תשליך", ולהחליף חלק מההרגלים שהיו לנו בשנה החולפת בהרגלים חדשים ובריאים יותר. רוצים לקבל כמה המלצות להרגלים חדשים וטובים יותר?

ה”תשליך” הוא טקס תפילה יהודי עתיק ששורשיו נעוצים במאה ה-15 ביהדות אשכנז. החל מהמאה ה-16 וה-17 אומץ הטקס גם על ידי מרבית הקהילות הספרדיות, וכיום הוא מהווה מנהג סמלי שגם רבים מהחילונים רוצים לקחת בו חלק כשמגיע ראש השנה.

shutterstock_493720030

משמעות תפילת התשליך היא הצהרה על המעשים והאירועים הרעים שעברו עלינו בשנה שחלפה, מהם אנו רוצים להיפטר. התשליך נערך על שפת הנהר, בחוף הים או סמוך לכל מקור מים אחר אליו “משליכים” את העוונות והרעות. הרעיון מאחורי המנהג מובא היטב בפסוק: “וְתַשְׁלִיךְ בִּמְצֻלוֹת יָם כָּל-חַטֹּאותָם” (מיכה ז’, י”ט), והוא מבטא את הרצון להתחיל בחיים בריאים, טובים וטהורים יותר.

מנהג ה”תשליך” מהווה עבורנו הזדמנות נהדרת לחשוב מה הם ההרגלים הרעים שהיו לנו בשנה החולפת, ואילו הרגלים נרצה לאמץ במקומם לשנה מוצלחת יותר.

רוצים לנסות? הכנו לכם רשימה קצרה של דוגמאות:

דוגמאות להרגלים שנרצה להשליך:

shutterstock_406013992

הרגלים שנרצה לאמץ:

2r6a3420_28145026853_o

רוצים לקבל מאיתנו המלצה להרגל אחד שקל וחשוב לאמץ בתור התחלה? השתדלו להקפיד על שתייה מרובה של מים במהלך היום. עם בר המים תמי4 בבית תוכלו להבטיח לכם ולשאר בני המשפחה מים טעימים ובריאים שיעודדו אתכם לשתות יותר מים.

שתהיה לכולנו שנה טובה ומרעננת עם הרבה רגעים טובים והרגלים בריאים!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.