בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

21/8/17

לא רק נזקי השמש: כל מה שאתם צריכים לדעת על אמצעי הזהירות בים

נראה כי גל החום הקייצי לא עומד להסתיים בקרוב, וכל שנותר לעשות בימים חמים אלה הוא ללכת לים. בזמן שאתם נזהרים מקרני השמש ומורחים את עצמכם בקרם הגנה, שימו לב שאתם וילדיכם מוגנים גם מפני הסכנות של הים

ים הוא מקום הבילוי המועדף בחודשי הקיץ, אבל הוא יכול בשניות להפוך למסוכן. כמקור מים טבעי ועצום – הים עלול להיות הפכפך ומטעה, עם זרמים ועוצמות שאנחנו לא תמיד יכולים לזהות. איך תצליחו להפוך את הבילוי בים לחוויה בטוחה עבורכם ועבור ילדיכם? ריכזנו את כל אמצעי הבטיחות הנדרשים רגע לפני שיוצאים לחוף ונכנסים למים.

1. ילדים קטנים תמיד עם מצופים, גם במים רדודים

מקרי טביעה יכולים להתרחש גם במים רדודים, במיוחד אצל ילדים שגופם חלש או שאינם יודעים לשחות. על כן, הקפידו להיכנס איתם למים רק כשהם מצוידים במצופים. מספיק שימעדו לרגע, יבלעו מים מלוחים וייבהלו, וזה עלול להסתיים באסון. אף פעם אל תיתנו לילדים הקטנים להיכנס למים לבדם.

pic_for_blog-6

2. התרחקו משוברי הגלים

באזורים בהם קיים מזח או שובר גלים, זרמי הים עלולים להיות חזקים ובלתי צפויים, ובקצוות השובר נוצרים לעתים זרמים מסוכנים. גם אם שובר הגלים נראה תמים, אל תתפתו להתקרב ואל תשחו לכיוונו.

3.  חבלים ודגלי אזהרה – לא נמצאים שם סתם

חבלים צפים על פני המים או דגלי האזהרה שמוצבים במים לא נמצאים שם סתם, מטרתם היא להזהיר אותנו מפני ים סוער ובורות בקרקעית הים. בורות אלו מהווים קרקע פורייה להתפתחות מערבולות, וזו הסיבה שיש חופים שאינם מורשים לרחצה. זו גם הזדמנות להזכיר את המובן מאליו – לא נכנסים לחוף לא מורשה (תזכורת: דגל לבן – ים שקט, דגל אדום – ים מעט סוער והרחצה עשויה להיות מסוכנת, דגל שחור – הרחצה אסורה).

pic_for_blog-8

4. הישמעו להוראות המציל

אי שם בסוכה הגבוהה יושב לו המציל וקורא לעתים במגפון להיזהר ולהתרחק, אתם בטח מכירים את זה. בכל פעם שהמציל מרים את קולו, פקחו אוזניים וודאו כי ההוראה אינה נוגעת אליכם. לעתים, גם אם אינכם מרגישים שאתם בצרה, אתם יכולים להיות קרובים אליה ולכן המציל יושב אל על, משקיף ומכוון.

5. היזהרו מהתייבשות

מעבר לסכנת הטביעה, תמיד קיימת בים גם סכנת התייבשות. הרחצה גורמת לנו לחוש רעננים ואנחנו, כמו הילדים, נוטים לשכוח לשתות. לכן, מומלץ להצטייד מראש בבקבוקי DRINKOUT מלאים של תמי4 לפני שאתם יוצאים לים. ליצירתיים שבינינו – מומלץ להוסיף פלח לימון עסיסי שייתן למים טעם רענן עוד יותר.

2R6A0224

לסיכום, זכרו: ים הוא מקום בילוי כיפי, כולנו אוהבים להיות בו, והוא גורם לנו לשים בצד את שגרת היומיום וליהנות מהטבע בצורה הכי כיפית שלו. כדי לא להפוך את הכיף לאסון, הקפידו להיות זהירים וערניים, והכי חשוב – תבלו ותשתו הרבה מים!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.