השראה

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

31/1/18

כמה מים שותות החיות?

חושבים שרק עבורנו, בני האדם, שתיית מים היא חלק בלתי נפרד מהחיים? גם החיות תלויות במים, ואף צריכות לשתות הרבה יותר מאיתנו. איזו חיה שותה הכי הרבה, כמה מים צריכים הכלבים והחתולים שלכם? כמה מים יש בדבשת של הגמל ומה מתרחש מסביב למקווה המים בסוואנה? יצאנו לבדוק

באפריקה הרחוקה, מקווי המים הפזורים בלב המדבריות מושכים אליהם מגוון בעלי חיים. סביב מקורות המים החיות שותות, אוכלות ומחזרות זו אחר זו. בורות המים מושכים אליהם את הג׳ירפות שבאות להרוות את צימאונן, להקות בזים שרק מחכים לצוד, קרנפים, פילים, אריות ועוד. ממש מפגש שכונתי.

מי שותה הכי הרבה מים בחבורה?

ג׳ירפות:

בימים חמים, הג׳ירפות יכולות לשתות כ-40 ליטר מים ביום. הג׳ירפות שותות מים במהירות רבה, וזקוקות להרבה מאוד נוזלים. למעשה, הן צורכות את הנוזלים שלהן גם מהצמחים שהן אוכלות ולא רק באמצעות שתייה ישירה.

קצת פחות צמאים: כלבים וחתולים

כך אצל חיות הבר, אבל מה עם חיות המחמד שאנחנו מגדלים בבית או רואים ברחוב? אם אתם מגדלים כלב, כדאי לדעת כי כמות המים שכלבים צריכים לשתות ביום היא כ-60 מ״ל לכל קילוגרם ממשקל גופם. למשל, כלב ששוקל 20 ק״ג, צריך לשתות 1.2 ליטר מים ביום. בימים חמים, אגב, הכמות המומלצת כפולה.

לעומתם, חתולים זקוקים לפחות מים. חתול ממוצע, בדרך כלל, קטן יותר מכלב, וצריך לשתות ביום בין 32-22 מ״ל לקילוגרם. עבור חתול ממוצע, ששוקל בין ארבעה לחמישה קילוגרמים, כמות המים המומלצת היא 120 מ״ל – בערך כוס מים מלאה. מיאו!

ומה איתנו?

אנחנו בני האדם צריכים לשתות לפחות 8 כוסות מים ביום, בין אם בקיץ או בחורף.
מזל שיש לנו בבית את בר המים תמי4 עם מים צלולים וטעימים זמינים בלחיצת כפתור!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.