השראה

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

17/5/17

המצאות המים שאתם חייבים להכיר

בטח כבר שמעתם על מזרני מים ומיטות מים, אבל ישנו עולם שלם של המצאות בתחום המים שאנחנו בטוחים שאתם לא מכירים

מים הם משאב חשוב ויקר, ולא בכדי מדענים וחוקרים רבים עוסקים בהם. החל מחברות סטארט אפ וכלה בפטנטים ומכשורים טכנולוגיים בתחום. קבלו 4 המצאות המבוססות על מים שלא ידעתם שקיימות:

1. סטארט אפ ישראלי שהופך טל למים זמינים

במדינות רבות בעולם לא רק שלא שמעו על בר מים, אלא שמי השתייה אינם זמינים. אנשים נאלצים לצעוד קילומטרים רבים כדי לספק לקרוביהם מים לשתייה, וזו הסיבה שהובילה חברה ישראלית לפתח מתקן שיספוג את הטל שנוצר באוויר ויהפוך אותו למים אותם יזרימו בצינורות מיוחדים.

עלה

 On-the-go .2

– ברז מים בתוך הרכב

דאג מרטין, מהנדס בחברת פורד, הגה מערכת פשוטה שתאגור את המים שנפלטים מהרכב בזמן שהמזגן דלוק, תסנן אותם ותהפוך אותם למי שתייה. הגאוניות של ההמצאה מציעה לצבור את המוני המים שמתבזבזים כשהמזגן במכונית פועל (2 ליטרים של מים כל שעה) – ולהתקין ברז קטן שבלחיצת כפתור יספק לנהג מים צוננים ונקיים לחלוטין.

3. ״בקבוקתיק״ מים – לשתות היישר מהתיק

בשנים האחרונות, יותר ויותר חברות שמייצרות ציוד לטיולים אימצו את הרעיון של שק מים המחובר לתרמיל. ההמצאה הפשוטה למעשה, שינתה ללא היכר את שגרת המסע של מטיילים. במקום לעצור ולהוציא בקבוק מים, ניתן כעת באמצעות שלוקר לשתות ישירות ממאגר המים שנמצא בתוך התיק – אותו ניתן למלא מראש בבית מבר מים או מברזיות שרואים בדרך.

4. שבשבת מים – לא רק רוח, גם גשם

שבשבת המים מבוססת על העקרון של שבשבת רגילה, אולם מסוגלת לנוע ולהפעיל את קסמיה גם במקומות בהם אין רוח – באמצעות מטרי גשם. טיפות הגשם שמוטחות על כנפי השבשבת גורמות להן להסתובב, והמהירות תלויה בעוצמת הטיפות. רוצים לבדוק כמה סוער בחוץ? פשוט הציבו בגינה שבשבת מים!

שבשבות רוח

יש לכם בר מים תמי 4 בבית? דעו כי אתם מחזיקים בהמצאה כחול לבן הקשורה למים ששינתה את אורח החיים של כולנו!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.