השראה

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

30/11/17

כך נלחמים בעולם במשקאות ממותקים

מי לא אוהב מתוק? אי אפשר שלא להודות בזה - כמעט כולם. לעומת זאת, אם היינו שואלים מי יודע מהן ההשלכות הבעייתיות שיש לסוכר על הגוף, התשובה הייתה כנראה ההפך הגמור: כמעט אף אחד. ובכן, תלוי איפה. בארה״ב, לפחות, כבר התחילו להפנים.

לפני כשנה אישרו 4 ערים במדינות קולורדו וקליפורניה בארה”ב מס על משקאות ממותקים, מתוך רצון להילחם בהשפעות השליליות שיש לסוכר על הגוף. מעט אחריהן הצטרפה מדינת פילדלפיה – וגם בריטניה הצהירה שתחיל את מס הסוכר משנת 2018.

סוכר פוגע בבריאות

כשמדברים על סוכר, הכוונה לסוכר ״סמוי״ – שנוסף למשקאות ממותקים בצורה מלאכותית. נמצא קשר בין צריכת סוכר “סמוי” להשמנת יתר, סוכרת, מחלות לב וכלי דם, עששת ובעיות בריאותיות נוספות. בשל הסכנות הרבות שיש בו לגוף, ולצד חוסר מודעות הציבור לנושא הסוכר, החליטו מספר מדינות בארה”ב “לחנך” את התושבים לצרוך פחות משקאות ממותקים.

היות ואי אפשר לאסור על צרכנים לקנות משקאות ממותקים, ההחלטה הייתה להעלות את המס על כל מ”ל של משקה ממותק. בעקבות ההחלטה, על כל פחית שתייה ממותקת חל מס של 12 סנט. נשמע מעט, אבל שימו לב: המחיר הראשוני של פחית משקה היא בסביבות 80 סנט, ולאור זאת, מדובר בזינוק בלתי מבוטל במחיר.

מתחנכים לחיות בריא

מזכיר אגודת הרופאים של סן פרנסיסקו, אחת המדינות הראשונות לאמץ את החוק, אמר  כי זה עניין של זמן עד שמדינות נוספות יאמצו את החוק, וכי מדובר במסר חשוב וחזק לתעשיית המשקאות הממותקים ולציבור כאחד. מחקרים שנערכו בעקבות החקיקה מצאו כי המיסוי הביא לירידה משמעותית בצריכת משקאות ממותקים – וכך הגשים את מטרתו: להביא לאורח חיים בריא יותר.

נכון להיום, ערים נוספות בארה״ב ומדינות שונות ברחבי העולם פועלות להשתתת מס הסוכר, ומזכירות כי למרות הכול, יש מי ששומר על בריאותנו.

שתיית מים מרובה

אפשר ליהנות ממתוק גם אחרת

שוחרי הבריאות שביניכם ודאי נתקלו כבר בטרנד של שתיית מים בתוספת פירות וצמחי תבלין, דרך נהדרת לרענן את השתייה וליהנות ממים צלולים, מתקתקים וגם מוויטמינים  ומערכים תזונתיים טובים מהפירות והצמחים. אפשר לחלוט את הפירות במים רותחים ולקרר מבעוד מועד, או להוסיף אותם ישירות למים הקרים.

צריכים רעיונות נוספים? הנה כמה שילובים מומלצים:

מים עם פירות יער מסוגים שונים, מים עם תפוח, נענע ולואיזה, מים עם לימון, תפוז ואשכולית אדומה, ועוד כיד הדמיון והטעם.

ניסיתם? אהבתם?
על פי סקר TNS שנערך בספטמבר 2017, 93% מהמשפחות מעידות שמאז שיש להם  בר מים תמי4 בבית, כל המשפחה שותה יותר מים! עם בר המים תמי4, תוכלו להתרענן עם כוס מים, ואם תרצו קצת להמתיק אותם – תוכלו להוסיף לשתייה שלכם טוויסט טבעי ובריא!

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.