בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

29/10/17

5 דברים שלא ידעתם על משקאות ממותקים

רבים יודעים שמשקאות ממותקים אינם בריאים במיוחד, אבל מעדיפים לא להתעמק בסיבות או בהשלכות שנגזרות מכך. עכשיו, הגיע הזמן לגלות בדיוק מהן ההשפעות של המשקאות הממותקים על גופינו ולשנות את הרגלי השתייה שלנו

1. משקאות ממותקים משפיעים לרעה על מצב הרוח

רוב המשקאות הממותקים מכילים קפאין ואף על פי שאנחנו רגילים לחשוב עליו כעל גורם חיובי ומעורר, לדעת חוקרים רבים הוא דווקא עלול להזיק. למעשה, צריכה מוגברת של קפאין הנמצא במשקאות ממותקים עלולה לגרום להשפעה די שלילית על מצב הרוח, ובתוך כך לתחושת עצבנות, אי-שקט ולחץ. עוד עולה כי אוכלוסיית הנשים והילדים עלולה להיות רגישה לכך במיוחד.

pic_for_blog-5

 2. משקאות ממותקים פוגעים בשיניים, פעמיים.

משקאות ממותקים מזיקים לשיניים משתי סיבות עיקריות: האחת – כמות הסוכרים הרבה הנמצאת בהם, והשנייה נעוצה בחומצה הפוספורית או החומצה הטרטרית שהם עלולים להכיל. הסוכרים במשקאות הממותקים מפורקים על ידי החיידקים הנמצאים בפה, ובכך מפרישים חומצה נוספת שמביאה לעששת.
החומצות פוגעות באמייל של השן (שכבה דקה המגנה על השן) בכך שהן מוציאות ממנו את הסידן, דבר המביא להחלשת השיניים והתרככותן.

 3. משקאות ממותקים גורמים להזדקנות מוקדמת

צוות חוקרים מאוניברסיטת קליפורניה מצא שצריכה מוגברת של משקאות מוגזים ממותקים מביאה להזדקנות מואצת של תאי הגוף וה-DNA. הסיבה לכך היא שצריכת משקאות ממותקים גורמת לקיצורם של הטלומרים (רצפי DNAהנמצאים בקצות הכרומוזומים), ואלו עשויים לגרום לגופנו ״להתעייף״ מהר מהרגיל ובכך להביא לפיתוח מחלות כרוניות בשלב מוקדם יותר.

pic_for_blog-4

4. משקאות ממותקים מגבירים את הסיכוי לחלות בסוכרת מסוג 2

מחקרים מצאו שצריכת שתייה ממותקת הכוללת משקאות קלים, תה קר, תרכיזים או משקאות אנרגיה, מעלה את הסיכון לחלות בסוכרת מסוג 2 (סוכרת מבוגרים). זאת היות ושתייתם לאורך זמן מביאה להפרשת אינסולין מוגברת ובכך להפחתה ביעילות התפקוד שלו. תופעה זו נקראת ״עמידות לאינסולין״, והיא מעלה את הסיכון לסוכרת מסוג 2 כמו גם למחלות לב וכלי דם.

5. משקאות ממותקים גורמים לצבירת קלוריות מיותרות

משקאות ממותקים עתירים בקלוריות אותם אנו צורכים כנוזל, ולכן לא חשים באותה תחושת שובע שהיינו חשים באכילה שלהם. לצורך ההבהרה, הרבה פעמים אנו שותים שתייה ממותקת השווה בערך הקלוריות שלה למנת אוכל, וכך אנחנו צורכים קלוריות לשווא, מה שמגביר את הסיכון להשמנה.

1111111111111111111

לסיכום, חשוב להבין את ההשלכות של שתיית משקאות מתוקים לאורך זמן על גופניו. אם נכיר בסכנות שטומנת בחובה שתיית משקאות ממותקים, נוכל לגונן על ילדינו ולחנכם מקטנות לשתות את המשקה הבריא והמרענן ביותר – מים! עם בר המים תמי4 במטבח הרגל זה יאומץ בקלות יתרה.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.