בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

19/1/16

5 טריקים שיגרמו לילדים שלכם לשתות מים בחורף

בקיץ החם שתיית המים מובנת לנו מאליה, בגלל הצימאון, אבל גם בחורף הגוף שלנו זקוק לאותה כמות של מים. כוס אישית מגניבה, משחקים משפחתיים ודוגמאות מעולם הטבע – כך תגרמו לילדים שלכם לא לוותר על שתיים מים

 
כשאנחנו מדברים על שתייה בחורף, המחשבה הראשונה שלנו היא על משקאות חמים כמו תה, קפה או שוקו חם. אבל האמת היא, שגם בחודשי החורף הנוזל החשוב ביותר לגוף שלנו הוא המים – אותו נוזל שמהווה כשני שלישים ממשקלו של גוף האדם, שבלעדיו אי אפשר לחיות.

בקיץ שתיית המים מובנת לנו מאליה, מכיוון שאנחנו חשים צימאון בגלל החום הכבד. בחורף, לעומת זאת, אנחנו לא מרגישים שאנחנו צמאים, כשבפועל הגוף שלנו זקוק לאותה כמות המים כמו בקיץ. בין היתר בגלל החימום שמופעל בכל מקום, וגורם לנו לאבד נוזלים מבלי שבכלל נרגיש בכך – דבר שעלול להביא להתייבשויות, עייפות, כאבי ראש ועוד.

הפתרון הוא כמובן פשוט – שתייה מרובה של מים, כדי לספק לגוף את הנוזל הדרוש לתפקודו. העניין הזה חשוב במיוחד בקרב ילדים, שמטבע הדברים מוציאים לא מעט אנרגיות גם בחורף, אבל לא תמיד מתלהבים משתיית מים. אך איך תגרמו לילדים שלכם לשתות יותר מים? קבלו 5 טריקים שחשבנו עליהם.
 

1) כוס אישית מגניבה

 

המים האיכותיים של תמי4

מכירים את זה שהילדים אוהבים להגיד על החפצים שלהם “שלי”, ולהתלהב מזה שיש להם רכוש פרטי משל עצמם? אז הנה ההזדמנות שלכם לטריק לא מתוחכם במיוחד, שיגרום להם להתלהב מחד ולשתות מים מאידך. דאגו שלילד שלכם תהיה כוס אישית מגניבה, למשל בצורה של בעל חיים או עם תמונה של הדמות האהובה עליו. את הכוסות החמודות האלה, למשל, תוכלו לרכוש במחיר של עד 12 שקלים ליחידה. לא תאמינו כמה זה יעזור לכם לגרום לו לשתות מים.

 

2) בקבוק אישי מגניב

 

אחרי שסגרנו את הפינה של הכוס בבית, בואו נדבר על מה שקורה בחוץ. בחלקים גדולים של היום הילדים שלנו נמצאים בגנים ובבתי הספר, וגם אצל החברים שלהם. רכשו או עצבו לילד שלכם בקבוק מיוחד, כזה שיהיה לו כיף להוציא מול החברים שלו. מלאו את הבקבוק הזה במים, וזה יעשה פלאים – בדיוק כמו במקרה של הכוס. כאן תוכלו למצוא בקבוקים מגניבים במגוון עיצובים מיוחדים. טווח המחירים: משתנה – החל מ-50 ועד מאות שקלים. גם לנו בשטראוס מים יש בקבוק מגניב לכל המשפחה.

ברי המים האיכותיים של שטראוס מים

 

3) משחקים שקשורים בשתיית מים

 

כיתוב תמונה: שטראוס מים – היצרנית של תמי4

הפכו את שתיית המים בבית לחוויה, ואפילו לתחרות נושאת פרסים לילדים. למשל, אפשר להציב יעדים של שתיית מים עד שעה מסוימת, ולבדוק את התוצאות על פי קבוצות – הורים מול ילדים או אחים בינם לבין עצמם. התחרותיות הזאת תגרום לילדים שלכם לשתות יותר מים, ומי יודע, אולי אפילו לאהוב את זה.

 

4) לתת דוגמה אישית

 
עד גיל מסוים הילדים רוצים להיות כמו ההורים שלהם. אם תיתנו לילדים שלכם דוגמה, תקפידו לשתות לידם רק מים, ותיצרו את הרושם שאתם נהנים מזה – גם הם ישתו מים. דאגו לכך שבארוחות המשפחתיות שלכם תמיד יהיו מים על השולחן, ושתו אותם במקום משקאות מוגזים ומתוקים למיניהם.

 

5) לתת דוגמאות מהטבע

 

ילדים הם טיפוסים סקרנים, שקל לרתק אותם בסיפורים על החי והצומח. הראו לילדים שלכם סרטונים של קבוצות בעלי חיים שותים בהמוניהם מתוך מאגרי מים באפריקה, והדגימו להם באמצעות סרטונים אחרים איך מים משפיעים על התפתחות מהירה של צמחים. התמונות האלה יגרמו להם לרצות גם.

נסו את המים המצוינים של תמי4

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.