השראה

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

16/11/15

7 טיפים יצירתיים שיגרמו לקטנטנים לאהוב למחזר

זה כיף גדול לראות עד כמה הנושא של מיחזור הפך לנון-אישיו בחיים שלנו. זה נגיש (פחים כחולים ומתקני איסוף יש כבר בכל פינה), פשוט (רק צריך להפריד את האשפה) ומשתלם (מי אמר איכות הסביבה ועולם טוב יותר). ילדים לעומת זאת, לא תמיד יבינו למה אנחנו שומרים את בקבוקי הזכוכית בצד במקום לזרוק לפח הרגיל או למה מפרידים את הנייר מיתר הפסולת הביתית. אז מה עושים כדי לרתום אותם לתהליך? אספנו כמה רעיונות מתאימים.

 

  1. פח מיחזור – עשה זאת בעצמך!

 

שתו כוס מים מבר המים תמי4 שלכם
קרדיט : theimaginationtree

איך נראה “פח המיחזור” אצלכם בבית? כי בהרבה מאוד בתים מדובר בשקית ניילון תלויה שמתעופפים ממנה דפים או פח פלסטיק ישן שידע ימים יפים יותר. הילדים ישמחו להכין אתכם את פח/פחי המיחזור של הבית וזה יכול לצאת נפלא ומקורי. קחו קופסת קרטון בגודל הרצוי, עטפו וצבעו ביחד. אפשר להשתמש בניירות עטיפה של מתנות, בעיתונים צבעוניים ואפשר גם פשוט לצייר ולצבוע.

 

  1. לכו למחזר ביחד

 

תאמינו או לא, חוויית המיחזור יכולה להיות כיף גדול לילדים: לארוז את הניירת, להצליח להכניס אותה לפתח הצר בפח הכחול, להגיש בקבוקי זכוכית לקופאית בסופר או למחזר את הסנן של התמי4 בסופר או בתחנת הדלק, הכל הופך למשחק שאתם קובעים בו את החוקים. אפשר להחליט על יום/ימים קבועים שבהם הולכים למחזר ביחד.

מחזרו את החלפים של שטראוס מים ושמרו על עולם ירוק

 

  1. שתפו אותם בתהליך

 

“מיחזור זה משהו שזורקים לפח ועושים ממנו משהו חדש” אמרה הקטנה, “אבל מה זה המשהו החדש הזה?” ספרו להם שמייצרים נייר חדש מהנייר הממוחזר, קופסאות פלסטיק מבקבוקים ועם הזכוכית הממוחזרת אפשר גם לסלול כבישים. זה מרתק! תוכלו להראות להם סרטונים שיגרמו להם להבין את התהליך, כמו לדוגמא הסרט הזה:

 

  1. בקבוקים אקולוגיים לגן ובית הספר

 

הילדים שלכם עדיין לוקחים לגן או לבית הספר בקבוקי פלסטיק חד פעמיים? הגיע הזמן להחליף אותו לבקבוק רב פעמי שישמש אותם באופן קבוע. זה צבעוני, זה נוח, זה מגיע עם המים הנקיים של תמי4 והכי חשוב – תורם לאיכות הסביבה, משום פלסטיק אינו מתכלה ונשאר איתנו כאן בעולם לשנים רבות וכדאי להפחית כמה שיותר בצריכתו. חשוב להסביר לילדים את הסיבה לשימוש בבקבוק רב פעמי כדי שהם יבינו מדוע חשוב לשמור על הבקבוק.

עם תמי 4 שותים יותר ושומרים על איכות הסביבה

 

  1. מדהים מה שאפשר ליצור מגלילים

 

שתו כוס מים מבר המים תמי4 של שטראוס מים

כל מה שאנחנו עומדים לזרוק לפח המיחזור בחוץ, יכול לעבור תחנה נוספת בבית, ולהעסיק את הילדים דקות ארוכות. ובכיף גדול. אפשר להכין יצירות מקסימות עם גלילי נייר טואלט, קופסאות של ביצים, קרטונים של קורנפלקס ועוד. הנה דוגמא אחת מ- ecoscrapbook.

 

  1. בלהשוויץ בגן בטריק מיחזור שיקסים את כולם

 

קפצו לפנצ’ריה סמוכה ותביאו לגן צמיגים ישנים (בתיאום עם הגננת/מורה כמובן). בגן של הבת הגדולה, אחת האמהות הביאה ארבעה צמיגים ישנים ששימשו בהמשך כעציצים. הילדים צבעו וקישטו ביחד עם הגננות והבן שלה היה מלך ליום אחד. לפחות. אל תתקבעו על רעיון אחד אפשר להביא לגן כמעט כל דבר שלא בשימוש בבית והילדים ימצאו דרך להפוך אותו למשחק. לדוגמא המחברות של הגדולה והסיכמוים שהדפסתם לה יכולים להפוך לדף ציור, רק תפעילו את הדמיון!

שתו כוס מים מבר המים תמי4 של שטראוס מים

 

 1. אתם ההשראה האמיתי: תנו דוגמא אישית

 

שטראוס מים שומרת על העולם ירוק בשביל הילדים שלכם

אפשר להשתמש בנורה ישנה כעציץ, להכין משידה ישנה מטבח משחק לילדים ובכלל אפשר לצרוך פחות ולהעביר למי שנזקק בגדים או רהיטים במקום לזרוק. הילדים מחקים אתכם בכל התחומים -תראו להם מה נכון גם כאן ושתפו אותם בתהליך

יש לכם תמי4 בבית? מעכשיו אתם יכולים למחזר את החלפים בקלות!
לחצו לפרטים על נקודת המיחזור הקרובה לביתכם >>>

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.