ילדים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

8/2/17

ילד יקר, תשתה כמוני: כך תשפיעו על הילדים

כל אחד מאיתנו היה רוצה שילדיו ילמדו ממנו הכל, יתחנכו דרכו ויגדלו להיות בדיוק כמוהו. אך לעתים, שלא במודע, אנו עלולים לשמש דוגמא רעה לילדינו. הדבר בולט במיוחד כשאנו 'מרצים' לילדינו על חשיבות שתיית המים, אך בפועל עושים בדיוק ההפך

הורים יקרים, מישהו עוקב אחריכם. הילדים מחקים אתכם, אתם המודל לחיקוי שלהם. שמשו להם דוגמה: אל תשתו כוס משקה ממותק ובאותה נשימה הרצו להם לשתות כוס מים. בידיכם הכוח לשפר ולפתח את הרגלי שתיית המים של ילדיכם.

 

pic_for_blog-04

 

במחקרים שנעשו נמצא כי ילדי ישראל הם שיאני צריכת משקאות ממותקים. דובר רבות על ההשפעות השליליות של שתייה מתוקה ועל הסיכון להתפתחות השמנה, סוכרת, מחלות לב וכלי דם בעתיד ועוד ועוד. כהורים, עלינו האחריות לבדוק, לחקור ולעשות הכל על מנת לצמצם משמעותית את צריכת המשקאות הממותקים של ילדינו, למען בריאותם.

 

בוודאי הייתם מעדיפים כי ילדיכם יחליפו את המשקאות הממותקים במים צלולים ובריאים, ונכון שחלק מהחינוך התזונתי שלנו כלפי ילדינו היא להגביר להם את המודעות לשתיית מים באמצעות מתן הסברים ושיחות. אולם, כמו בכל תחום, כשאנו רוצים שהילדים יתנהגו באופן מסויים, עלינו לנהוג כך בעצמינו, והם, שרואים בנו מודל לחיקוי, ינהגו בדיוק כמונו.

 

pic_for_blog-03

 

תצפית אחת של ילד בהוריו שווה אלף מילים. אופיים והתנהגותם של ילדינו נקבעים על פי מספר גורמים, ביניהם השפעה גנטית, השפעות סביבתיות וחשיפה לאירועי חיים שונים, השפעות חברתיות, מצב בריאותי ותזונתי ועוד. כמו כן, התנהגות ילדינו היא בבואה של התנהגותנו כהורים. הילדים הם השתקפות של “צלמינו ודמותינו”. הם מתבוננים בנו, לומדים, ומיישמים. הם מגיבים לסיטואציות כפי שראו אותו מגיבים לסיטואציות דומות. הם נוטים לסגל גם הרגלי אכילה ושתייה, מעבר לחינוך שלנו במילים, בעיקר את מה שזוכרים מהתנהגות ההורים.

 

במחקר חדש בקרב 1000 הורים וילדים, נמצא כי ילדים בגילאי 4-8, שהוריהם צרכו בקביעות שתייה מתוקה, צרכו פי שלושה שתייה מתוקה מאשר ילדים שהוריהם לא צרכו. בקרב הורים ששתו רק מים, הילדים שתו מים ב-40% יותר מאשר ילדים שהוריהם שתו שתייה מתוקה. הנתונים הללו מוכיחים את הטענות המדוברות, שלפיהן ילדים מחקים את הוריהם ומתנהגים כמותם בכל תחום, ולו המינורי ביותר. כמו כן, נמצא במחקר כי כ-70% מההורים חושבים שלאימא השפעה גדולה יותר מאשר לאבא בחיקוי הרגלי שתייה.

 

pic_for_blog-02

 

המלצותינו אליכם הורים יקרים- הכירו בעובדה שאתם “סוכני שינוי” עבור הילדים, הם מעריצים אתכם. בידיכם הכוח להשפיע עליהם דרך מנגנון טבעי זה. לכן, הקפידו על שתיית מים נאותה ובמיוחד בקרבת הילדים, רצוי להתמקד במים איכותיים מבר המים תמי4. הראו להם, בצורה המאפיינת אתכם, שאתם נהנים. עשו זאת באמצעות חיוך או מילה המבטאת זאת. אתם יכולים לציין גם בפני הילדים אירוע שבו שתיתם מים והרגשתכם או תפקודכם השתפרו. מכאן הילדים ילמדו כמה זה חשוב.

 

pic_for_blog-01

 

הציעו לילדים לשתות מים בכל הזדמנות והקלו עליהם את הגישה למקורות מים בבית ובבית הספר. השתדלו לשתות לעיתים קרובות כדי שהילדים יפנימו את התנהגותכם זאת, ולעולם אל תאמרו להם לשתות רק מים בזמן שבמקביל הנכם מוזגים לעצמכם כוס שתייה מתוקה. מצב פרדוקסאלי זה יוצר חוסר אמון של הילד כלפי ההורה וגם כלפי המסר הבריאותי של חשיבות השתייה, דבר שלא היינו רוצים, על אחת כמה וכמה כשמדובר בגילאים קריטיים להתפתחותם של הילדים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.