בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

22/12/16

החוק היבש: איך לטפל ולמנוע התייבשות בקרב ילדים?

התייבשות היא תופעה שכיחה ומוכרת, בייחוד אצל ילדים, שיכולה להתחיל מכאב ראש סתמי אך עלולה להסתיים באסון. איך מזהים, איך מטפלים והכי חשוב - איך מונעים מהתופעה לקרות מלכתחילה?

סביר להניח שכבר נתקלתם בסיטואציה הזו: כאבי ראש, עייפות, יובש בשפתיים וצימאון עז. אם חוויתם זאת בעצמכם ולא ידעתם במה מדובר – ובכן, רוב הסיכויים שסבלתם מהתייבשות. זוהי תופעה נפוצה ולא נעימה כלל, ששכיחה במיוחד בקרב ילדים הנוטים להגיע למצב של התייבשות ביתר קלות בהשוואה למבוגרים.

הסיבות להתייבשות, בקרב ילדים ומבוגרים גם יחד, מגוונות למדי:

  1. חוסר שתייה מספקת
  2. חום כבד
  3. מאמץ פיזי גדול
  4. הזעת יתר
  5. איבוד נוזלים עקב מתן שתן, שלשולים או הקאות.

במצבים שכאלה הגוף שלנו מאבד יותר נוזלים מאשר הוא מקבל ממזון ומשקאות, וכך אנו מגיעים למצב של התייבשות. חשוב לדעת שבמקרים קיצוניים, התייבשות יכולה להוביל לעילפון ואף לסכנת חיים.

 

pic_for_blog32

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

איך תדעו אם הילד שלכם התייבש? הסימנים, כאמור, די פשוטים ומוכרים: הראש כואב, האנרגיות נעלמו, השפתיים התייבשו וכו’. גם בכי ללא דמעות, שתן כהה והיעדר יציאות אצל תינוקות יכולים להעיד על מקרה התייבשות. במקרים קיצוניים אפשר להיתקל בתופעות כמו עיניים שקועות או כתמים שמופיעים סביבן, עור כחלחל וגם תופעות התנהגותיות כמו אדישות, חוסר חיוניות ובלבול.
במקרה של התייבשות, הדבר הראשון שצריך לעשות הוא כמובן מתן נוזלים. מחקרים הראו שבמקרים כאלה שתייה ממותקת כמו מים עם פטל או תה קר, שלא מומלצת בדרך כלל, עשויה להגדיל את הסיכוי להתאוששות מהירה ותעלה את המוטיבציה לשתייה. במקרה של סימנים מדאיגים יש לפנות באופן מידי לעזרה רפואית.

 

pic_for_blog33

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

אבל בעצם, למה לטפל כשאפשר למנוע זאת בקלות? הקפדה על שתייה מרובה, בייחוד בתנאי חום כבדים או מאמץ, תשמור על ילדיכם וגם עליכם מפני התייבשות. הדבר החשוב, בייחוד עם ילדים, הוא ליצור הרגל קבוע ולדאוג לכך שיקבלו מספיק נוזלים במהלך היום, אפילו בפרקי זמן קבועים בהתאם לפעילות שלהם. בנוסף יש לדאוג למקור מים זמין ונגיש לילדים, כמו בר המים תמי4.

 

שתייה מרובה ומניעת התייבשות חשובה מאוד להורים בישראל. על פי סקר שערכה שטראוס מים 98 אחוזים מהמבוגרים מאמינים כי שתייה מרובה חשובה לבריאות. 45 אחוזים מהרוכשים של בר המים של תמי4 טוענים כי עשו זאת בין השאר בכדי לעודד שתיים מים אצל ילדיהם. עם תמי4, כל המשפחה שותה יותר מים.

 

pic_for_blog34

 

אז עכשיו אתם יודעים את כל הסיבות להתייבשות בקרב ילדים, למדתם איך לזהות את הסממנים ומכירים את כל הדרכים למנוע ולטפל בתופעה. הגיע הזמן ליישם את הכל בחיי היום יום שלכם ולדאוג לאספקת מים קבועה ונכונה עבור ילדיכם וכמובן שגם עבור עצמכם. תהיו בריאים!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.