בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

30/8/17

איך מקפידים על תזונת הילדים בבית הספר?

תזונה בריאה ודפוסי אכילה תקינים בקרב ילדים, מונעים בעיות בריאותיות ושומרים על התפתחות גופנית תקינה. בנוסף, לתזונה נכונה יש השפעה ישירה וחיובית על יכולות חשיבה וריכוז. אז איך אנחנו דואגים שהילדים יאכלו נכון ומזין? כל הפרטים בכתבה שלפניכם

יתרונות תזונה נכונה בזמן הלימודים:

תזונה נכונה ובריאה משפיעה באופן מיידי על ההתנהלות של ילדים בבית הספר כתלמידים.

היות ובבתי הספר הילדים נמצאים ללא הפיקוח שלנו, ההורים, הם עלולים לצרוך מזון מתועש שקנו במכולת, חטיפים מחבריהם לספסל הלימודים וכו’. על כן, חשוב לציידם בארוחות מזינות מהבית, ארוחות אותן אתם מכינים ומודעים לרכיבים שלהן. בנוסף, נמצא כי ישנו קשר בין תזמון הארוחות לאפקטיביות שלהן, ולפיכך כדאי לשבת עם הילדים, להסביר להם את ההיגיון מאחורי הדברים ולגרום לכך שיאכלו בשעות נכונות וקבועות.

איך, מה, כמה ולמה? עקרונות מרכזיים לתזונת ילדים בזמן בית הספר:

תזונה נכונה לילדים

ארוחות לבית הספר: המלצות המומחים:

מומלץ שאת ארוחת הבוקר הילדים יאכלו בין השעות 07:30 ועד 08:45. אי לכך, כדאי לצרוך את הארוחה הזו בבית, עוד לפני היציאה לבית הספר. ארוחת הבוקר צריכה להכיל מוצר חלב אחד, פחמימה, ירק חי וכוס מים.

הבהירו לילדים כי הם צריכים לאכול את ארוחת הצהריים בין השעות 12:15 ל-13:00. השתדלו להכין בערב שלפני ארוחה שניתן לארוז ולקחת בתיק. ארוחת הצהריים צריכה להכיל מנה עשירה בחלבון (דג או חזה עוף), קטניות מבושלות (עדשים או שעועית) ו/או ירקות מבושלים ופרי לקינוח. בנוסף, חשוב לשתות מים במהלך הארוחה ולהימנע משתייה ממותקת.

תזונה נכונה בבית הספר

מים, מים, מים

הקפידו לשלוח את הילדים לבית הספר עם בקבוקי מים וחנכו אותם מגיל קטן לשתות מים בזמן הארוחות. עם בר המים תמי4 בבית, המים זמינים ונגישים תמיד, כך תוכלו למלא להם בקבוק DRINKOUT, אותו יקחו עימם לבית הספר.

לסיכום, משרד הבריאות וארגוני בריאות עולמיים משקיעים מאמצים רבים כדי לחנך הורים וילדים לתזונה נכונה ובריאה וכתוצאה מכך, במוסדות חינוך רבים מיישמים את ההמלצות ומנחילים שגרה בריאה. יחד עם זאת, הילדים חשופים לפיתויים רבים ועליכם ההורים להקפיד וללמד את הילדים לאכול ולשתות בריא, גם בשעות הלימודים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.