ילדים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

11/1/17

כמה מים ילדים צריכים לשתות ביום?

כולנו יודעים שהילדים שלנו צריכים לשתות מים כל יום, אבל לא יודעים בדיוק כמה. בדיוק בשביל זה, הכנו עבורכם (ועבור הילדים) מדריך קצר. אז האם הם שותים מספיק?

 

כמה מים הילדים שלנו צריכים לשתות? ככל שהם גדלים – התשובה היא כנראה יותר ממה שהם שותים בדרך כלל.

 

pic_for_blog-1-3

 

לשאלה כמה בדיוק אין תשובה אחת. כמות השתייה המומלצת לילדים מורכבת משורת גורמים כמו גיל, מין, מזג אוויר, דרגת הפעילות הגופנית שלהם, מצב בריאותי, סוג הביגוד שלובשים ועוד.

 

אבל יש כיוון כללי. על מנת בכל זאת לתת כיוון לכמות השתייה היומית, מומלץ לאמץ את המלצות השתייה שנקבעו ע”י IOM, המכון לרפואה שהוא חלק מהאקדמיה הלאומית בארה”ב. המלצותיו מבוססות על ממוצע צריכת מים כפי שהוכח במחקרי סקר בקרב ילדים בגילאים שונים.

 

אצל תינוקות לרוב נוהגים להקפיד – ובסך הכול עד שנה לרוב הכמות המומלצת היא 800-700 מ”ל ביום (כולל הנוזלים ממזון מוצק). ככל שגדלים גם הכמות כמובן עולה, ומגיל 9 החוקרים מצאו צרכים שונים אצל בנים ובנות. הבנים שגופם לרוב גדול יותר זקוקים גם ליותר מים – ובגיל ההתבגרות הפער משמעותי (3.3 ליטר מול 2.3 לבנות).

 

pic_for_blog-1

 

בבדיקה שערכנו נמצא כי משפחות מעידות שמאז שיש להן את בר המים תמי4 בבית כל המשפחה והילדים בפרט שותים יותר מים. הורים, חשוב מאוד שתשימו לב שהילדים שותים, גם כשהם לא בבית על מנת לשמור על בריאותם. לרוויה!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.