בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

21/12/16

זהירות, מתוק לפניך: הסכנות בשתיית משקאות ממותקים

לא רק חורים בשיניים: שתיית משקאות ממותקים עלולה להוביל להשמנת יתר, סוכרת, בעיות התפתחותיות ועוד. אז במה אנחנו מסתכנים - ומה הפתרון?

אנחנו נוטים לשתות אותם כמעט בכל הזדמנות. בבוקר, בצהריים ובערב; בבית הספר וגם בבית מול הטלוויזיה. אנחנו שותים אותם מגיל צעיר מאוד, וממשיכים עד שהשיניים שלנו כבר כמעט לא עומדות בזה. אבל בעצם, למה אנחנו ממשיכים לשתות כל-כך הרבה משקאות ממותקים?

שתיית משקאות ממותקים היא הגורם העיקרי להשמנה וסוכרת בקרב צעירים. בישראל ההיקף שלה נרחב ומסוכן, שרק מתגבר וטומן בחובו סכנות בריאותיות רבות. לא מדובר רק בכרס קטנה או באקסטרה-ביקור אצל רופא השיניים בכל שנה. הרשימה היא ארוכה, ופשוט אסור להתעלם ממנה.

 

pic_for_blog31

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

להשמנת יתר, שהופכת שכיחה יותר ויותר אצל ילדים, יש השלכות פוטנציאליות רבות. המפורסמת שבהן היא סוכרת, גם היא תופעה מתפשטת, ואליה צריך להוסיף גם יתר לחץ דם. חשוב לציין שהתרומה השלילית של משקאות ממותקים להשמנה היא כפולה, משום שהם מעודדים אכילת יתר. ואם הצלחתם להישאר רזים בתקופת צעירותכם, צריכה של משקאות ממותקים מעלה את הסיכון להשמנה גם בגילאים מבוגרים יותר.

 

 

שתיית משקאות ממותקים פוגעת בתהליך הגדילה של ילדים משום שהיא מביאה להפחתה בצריכת מזונות בעלי ערך תזונתי גבוה, החשובים לגדילה ולהתפתחות. היא גם עלולה להוביל להתנהגות תוקפנית בקרב ילדים ולהפרעות קשב וריכוז. קיים גם סיכון להתייבשות, שכן שתייה מתוקה ומוגזת מרווה מוקדם מדי ולכן גורמת לצריכת נוזלים מופחתת. בנוסף, משקאות ממותקים פוגעים בשיניים וגורמים לעששת.

 

pic_for_blog29

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

על פי סקר שערכה שטראוס מים עלה כי 98% מהבוגרים הנשאלים חושבים (וצודקים) כי שתיית מים מרובה טובה לבריאות, מפחיתה סיכוי למחלות, עוזרת בריכוז ועוד. עם בר המים תמי4 בבית, אתם יכולים להיות שקטים ורגועים כי לילדים ישנה גישה נוחה, קלה וזמינה למים, בעזרת בר המים קל יותר לעודד אותם לשתות יותר ולשפר את איכות החיים של כל המשפחה.

 

pic_for_blog30

 

והפתרון? הפתרון פשוט למדי – שתו הרבה מים. שתיית מים על בסיס קבוע תסייע למניעת התייבשות, תוביל לצריכה מוגברת של מזונות בריאים וחיוניים יותר ותעזור במניעת השמנה ובעיות התפתחותיות.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.