בריאות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

25/12/16

רוצים שינוי: למה ואיך לעבור ממשקאות ממותקים למים?

השמנת יתר היא המגפה הגדולה של המאה ה-21, והסיבה המרכזית לכך היא משקאות ממותקים. במיוחד עבור ילדים, אבל גם עבור שאר המשפחה - זה הזמן למהפכה

בוודאי כבר שמעתם עליה, קוראים לה “המגפה של המאה ה-21” – השמנת יתר. בשנים האחרונות נרשמו עליות חדות בשיעורי ההשמנה והסוכרת בעולם. בפרט בקרב ילדים, ובפרט בישראל שכבר עברה את ארה”ב בשיעורי הצריכה, וההשלכות לכך עלולות להיות חמורות.

למגפה הזו יש גורם עיקרי שכל אחד מכיר – משקאות ממותקים. בין אם מדובר במשקאות מוגזים, מיצי פירות או משקאות אנרגיה.

 

pic_for_blog37

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

40-45% מילדי ישראל צורכים משקה ממותק בכל יום, מה שעלול לחשוף אותם לבעיות גדילה, סוכרת, יתר לחץ דם, הפרעות קשב וריכוז, עששת שיניים ועוד.

תזונה נכונה חשובה לכולם, לא רק לילדים, אבל בגילאים הצעירים היא חשובה כפליים. ילדים נמצאים בשלב מואץ של גדילה והתפתחות, והתזונה הקבועה שלהם בונה את הגוף שישרת אותם לכל החיים. לכן, כבר בגיל צעיר, כדאי לעצב מחדש את ההרגלים, לנטוש את הרעלים ולחזור לטבע- למים.

 

pic_for_blog35

 

החלפת שתייה מתוקה במים עוזרת במניעת השמנה, מחלות שיניים, סוכרת ומחלות אחרות הקשורות במשקל. היא גם תשפר את פעילות המוח וההתנהגות, ותאפשר תחושת רעב אמיתית (שלא מוסווית ע”י שתיית משקאות ממותקים), מה שישפר את הסיכויים לכך שהילדים יצרכו מזון שחיוני לגדילה ולהתפתחות שלהם.

 

pic_for_blog36

גם אתם רוצים שכל המשפחה תשתה יותר מים? לחצו כאן וקבלו הצעה משתלמת!

 

איך תצליחו לגרום לילדים לנטוש את המשקאות המתוקים? לא מדובר במשימה קלה, אך בהחלט אפשרית.

לפני הכל, על פי סקר שערכנו, 76% מההורים חושבים כי חשוב לאפשר לילדיהם עד גיל 6 למזוג ולשתות מים באופן עצמאי. הציבו מקור מים זמין ונוח במטבח, כזה שהילדים שלכם יוכלו לגשת אליו לבד, כמו בר המים תמי4. הראו לילד כי למזוג מים לבד זו משימה מאוד פשוטה, וכמובן בריאה. בנוסף, נסו לשלב ירקות, פירות או עשבי תיבול במי השתייה כדי להוסיף טעמים טבעיים ליתרונות התזונתיים של המים.

והטיפ האחרון – צרו הרגל משפחתי קבוע: כל המשפחה שותה מים. על פי סקר הגל החדש, 81% מהמשפחות שיש להן בר מים תמי4 בבית מעידות שהן שותות יותר מים.

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.