טיפ החודש

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

6/12/16

החורף הגיע: כיצד תגנו על העציצים מפני נזקי החורף?

החורף מתקרב ויחד אתו הצורך לשבת מתחת לפוך, להפעיל את החימום ולשתות כוס תה. הפעולות הללו עוזרות לנו להתמודד עם הקור אך מי שדווקא כן נפגעים בזמן החורף הם צמחי הבית. ריכזנו עבורכם מספר עצות שיעזרו לכם לשמור עליהם

החורף הישראלי הוא, למעשה, לא כל כך חורף. הוא קצר, קליל ועם מעט מאוד משקעים. הטמפרטורות בחורף יורדות, שעות התאורה מצטמצמות והאור שמגיע אל הקרקע, כשהוא מגיע, חלש יותר. בנוסף, פעילות הצמחים בעונה זו מואטת ובמקרים מסוימים נעצרת לחלוטין. בחלק גדול מהצמחים פוסק ייצור וחידוש העלים, העצים הנשירים נותרים ערומים ובאופן כללי, הטבע הופך לכעור יותר למשך כמה חודשים.

 

pic_for_blog8

 

הגורם המזיק ביותר בחורף עבור הצמחים הוא לאו דווקא הגשם או הרוחות, אלא הקור, אשר עלול לגרום להתייבשות העלים, היחלשות הענפים וקמילת פירות או פרחים. מאחר ואנחנו חיים במדינה בעלת אקלים שמשי וקיצי רוב הזמן, מרבית הצמחים שלנו זקוקים לאקלים ים תיכוני נוח ולשמש מרובה, ולכן נפגעים יותר בחורף. בדיוק בגלל הסיבות הללו, דווקא בחורף צריך להקפיד לא לזנוח את הצמחים הנמצאים בחדרי הבית, באדניות, בחדר המדרגות או במרפסת. נבהלתם? אין סיבה להילחץ. שבו, שתו מים ותירגעו. אנחנו כבר נסביר לכם איך לשמור על הצמחים שלכם בהצלחה:

 

מים

בנושא ההשקייה בחורף ישנן מספר גישות. חלק מאנשי המקצוע טוענים שעלינו להשקות באותה הכמות את הצמחים גם בחורף, ואילו חלק אחר טוענים שבחורף הצמח זקוק לפחות מים ולכן ניתן להשקות בתדירות נמוכה יותר. ההמלצה שלנו, ככאלה המודעים לחשיבות הגבוהה של המים וכדי לא לסבך אתכם, חקרו קצת אודות הצמחים שברשותכם, קראו המלצות מאנשי מקצוע ואפילו התייעצו עם אחד משלכם, כך תהיו בטוחים.

 

pic_for_blog11

 

אור

לא נחדש לכם כלום אם נספר לכם שבחורף יש פחות אור מאשר בקיץ. המצב חמור אף יותר בימים מעוננים ואפורים, שאותם, להבדיל מימים גשומים, יש בחורף הישראלי בשפע. זה הזמן לעשות קצת שינוים בבית. מצאו את הנקודות בהן מתרכזת התאורה הטבעית אצלכם בבית והזיזו לשם כמה שיותר עציצים. שימו לב שכמו שישנם צמחים הזקוקים לכמות גדולה של אור, ישנם כאלה שדווקא צריך למנוע מהם חשיפה לשמש ישירה אז היערכו בהתאם. במידה והתאורה הטבעית בביתכם לא מספיק חזקה או לא קיימת, ישנן נורות מיוחדות שיעזרו לכם ותוכלו להשיג אותן בכל משתלה.

 

pic_for_blog7

 

רוח

פסקה זו רלוונטית בעיקר לבעלי המרפסות או הבתים הפרטיים מביניכם. אמנם אחד מכללי הברזל הידועים של הצמחים או הצורך שלהם באוויר, אך למרות זאת, הרוח החורפית דווקא תזיק לרובם. לפיכך, הכניסו חלק מן העציצים שבמרפסות לתוך הבית אם אפשר, כדי למנוע מהם להרס בזמן רוחות חזקות או בקרה. במידה ואתם גרים בבית פרטי ויש לכם אדניות גדולות, הצמידו אותן לאחד הקירות על מנת לצמצם את הנזק כמה שאפשר.

 

pic_for_blog10

 

טמפרטורה

בלילות החורף החמים, ולפעמים גם ביום, קשה לנו לוותר על פינוקי החימום, מפזר החום או התנור. ובכן, לצמחים זה קצת פחות נעים ואפילו פוגע בהם. ישנם צמחים שזקוקים נואשות ללחות ולכן החימום שמייבש את האוויר פוגע בהתפתחותם. ישנם שני פתרונות מומלצים בנושא זה. ראשית, הזיזו את הצמחים ממקור החימום והשאירו אותם בתוך קערות של מים במידה והדבר אפשרי. שנית, רססו מספר פעמים ביום באמצעות שפריצר את הצמחים על מנת להעניק להם את הלחות שהחימום ‘גונב’ מהם.

 

pic_for_blog6

 

חורף נעים לכולנו, נתראה באביב!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.