טיולים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

28/3/17

מתכננים טיול משפחתי בפסח? יש לנו 5 טיפים חשובים בשבילכם

המסלול כבר מוכן, הרכב בהיכון ומזג האוויר משחק לטובתכם. מרגישים ששכחתם משהו? כן - טיפים והנחיות שיבטיחו לכם טיול כיפי ובטוח ללאם מדובר בילדים קטנים - תנו להם לקשט את הבקבוקים מבעוד מועד! זהו גם רעיון לפעילות פנאי נחמדה במהלך חופשת פסח, וגם דרך לגרום לילדים להתחבר אל הבקבוק שלהם, לייחס לו חשיבות ולשתות ממנו הרבה.א התייבשות. כשמטיילים, הדבר הכי בסיסי וחשוב הוא לשתות, או למען הדיוק - לשתות בכמות מספקת. רשימה להורה האחראי:

למה, בעצם, חשוב לשתות מים כשמטיילים?

בזמן טיול, הגוף שלנו מוציא הרבה אנרגיה וברוב המקרים גם חשוף לשמש. במצבים כאלה, חייבים להקפיד על שתייה נכונה ומאוזנת כדי למנוע מכות חום, התייבשויות, התעלפויות וסחרחורות. יחד עם זאת, צריך לדעת גם כיצד לשתות, כמה לשתות ובאיזה מינון. שתייה מוגזמת של מים בפרק זמן קצר יכולה להביא בדיוק לתוצאה ההפוכה.

 

אז, איך נכון לשתות בטיול?

חוק ברזל חשוב אחד הוא תמיד לשתות כשצמאים! אבל, שלא כמו בבית כשיש בר מים במקום נגיש – הילדים לא בהכרח יודעים לזהות צמא ולבטח לא זוכרים בעצמם לשתות במידה הרצויה. מהי המידה הרצויה? מעבר לכמה שלוקים פה ושם, חשוב להקפיד על שתייה של רבע בקבוק אחת לשעה. בדיוק פה נכנס התפקיד החשוב והאחראי שלכם כהורים – לפקח על השתייה של הילדים ולעודד אותה.

 

pic_for_blog-16

 

טיפים לשתייה בטיול:

  1. חשוב שלכל אחד מבני המשפחה יהיה בקבוק אישי משלו שהוא נושא על גבו. ילדים יכולים לשאת מימייה בלבד גם אם הם אינם מטיילים עם תיק על הגב.
  2. בתחילת הטיול, ערכו ״הדרכת מים״ – הסבירו לילדים על החשיבות של השתייה ואילו בעיות היא מונעת. כשמסבירים לילדים כבר מגיל קטן הם לומדים לקחת אחריות ולשתות מים.
  3. אם מדובר בילדים קטנים – תנו להם לקשט את הבקבוקים מבעוד מועד! זהו גם רעיון לפעילות פנאי נחמדה במהלך חופשת פסח, וגם דרך לגרום לילדים להתחבר אל הבקבוק שלהם, לייחס לו חשיבות ולשתות ממנו הרבה.
  4. הכינו מראש ארסנל של משחקי שתייה למהלך המסלול. למשל: ״מיקי מיקי״ – בכל פעם שאומרים ״מיקי״ יש לשתות ללא הפסקה, עד שאומרים ״מאוס״.
  5. חלקו את הילדים לתורנויות שתייה  – כך, הם גם ירצו לשאת באחריות ולהרגיש גאווה שהם מזכירים לשאר המשפחה לשתות וגם לא יסרבו לשתות כשיגידו להם.

 

בטיולי פסח שותים מים ביחד – כל המשפחה!

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.