השראה

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

22/8/16

7 טריקים פשוטים ומדהימים עם מים

גדולי הקוסמים מפתיעים בטריקים עם קלפים, שפנים ואפילו סכינים, אבל יש כמה קסמים מדהימים ש(כמעט) כל מה שצריך בשבילם זה מים! במיוחד לעונה החמה ולחודש הכי לוהט בשנה, אספנו כמה מהם, שאפשר לעשות אפילו בבית:

1. תופסת צבע

 

ממלאים כוס במעט אבקת סודה לשתיה, מעליה אבקת צבע מאכל ומכסים שוב באבקת סודה לשתיה, כדי להחביא את הצבע. מוזגים לכוס מים מבר המים תמי4 והמים השקופים יקבלו פתאום צבע ונפח!

 

HLgdgCY - Imgur

קרדיט: EuropeanHacker

 

רוצים לקבל הצעה אטרקטיבית לבר המים תמי4? הקליקו כאן >>

 

2. תעלומת הבקבוק הנעלם

 

שני בקבוקי זכוכית מונחים באותה הצורה בדיוק בכלי מלא “מים”, את החלק התחתון של אחד מהם רואים ואת השני לא! איך זה קורה? את הבקבוק הבלתי נראה ממלאים בנוזל גליצרין שקוף, וכך גם את הכלי המכיל אותו. מולם מניחים בקבוק וכלי זהים מלאים במים מבר המים תמי4. ועכשיו מצאו את ההבדלים!

 

giphy

 

 

קרדיט: rgscomputing

 

3. שנה כיוון

 

העמידו דף עם שני חיצים מאחורי הכוס שאתם עומדים למלא מבר המים תמי4. עכשיו הניחו כוס שקופה על מעמד המילוי, התחילו במילוי ותראו איך החיצים משנים כיוון! זה קורה בזכות השתקפות הקרניים שנשברות כשהן עוברות מחומר אחד לאחר.

 

giphy (1)

 

קרדיט: reddit

 

4. סוד המשקל הסגולי

 

ממלאים שתי כוסות קטנות זהות במים מבר המים תמי4- האחת במים קרים והשניה במים חמים. בכל אחת מהן מערבבים צבע מאכל אחר. מכסים את כוס המים החמה בכיסוי דק (אפשר גם כרטיס מועדון כלשהו/אשראי) ומניחים אותה בדיוק מעל הכוס החמה. לאט לאט מזיזים את הכרטיס והצבעים לא מתערבבים! זה קורה כי המשקל הסגולי של מים חמים גבוה יותר ולכן הם “צפים” מעל הקרים.

 

pic_for_blog20

 

קרדיט: brusspup

 

5. יש לו פלפל

 

ממלאים קערה במים, מפזרים מלמעלה פלפל. מסבנים את קצה האצבע בסבון וברגע שהיא תיגע במים, כל הפלפל “יברח” לצדדים. זה קורה בגלל שהחומר ממנו עשוי הסבון, מפריע לקשר המימן בין מולקולות המים וגורם להן להיפרד. בדרך הן “סוחבות” איתן את הפלפל שצף למעלה.

 

 

giphy (2)

 

קרדיט: imgur

 

6. אזור ללא גרביטציה

 

ממלאים בקבוק זכוכית במים, גוזרים עיגול מדף שקף שיתאים בדיוק לכיסוי פתח הבקבוק ומחוררים חור קטן באמצע. הופכים את הבקבוק ומכניסים קיסם שמיד ישוט למעלה, בניגוד ל”גרביטציה”. הצופים מהצד פשוט לא יראו את השקף הקטן שעוצר את המים ולא יבינו למה הם לא נשפכים!

 

pic_for_blog21

 

 

קרדיט: LXG Design

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.