חדשנות ומכשירים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

15/2/16

יש לך בר מים? 7 דברים שחייבים לדעת

בבית, במשרד, בגן הילדים – וגם במסעדות. ברי המים הפכו בשנים האחרונות לתופעה של ממש בארץ ובעולם בזכות היופי והנוחות, היותם פתרון ידידותי לסביבה וגם בשל איכות המים המוכחת. על מנת להבטיח שהמים שאתם שותים יהיו הכי בריאים וצלולים חשוב לדעת מספר עובדות על ברי המים

 

1. לעמוד בתקן

ברבות השנים ייבאו לישראל ברי מים שלא אושרו תחת התקן של מכון התקנים, שמגדיר את דרישות האיכות לברי מים. לפני בחירת בר מים אנא וודאו כי החברה שממנה אתם רוכשים את המתקן עומדת בדרישות התקנים לברי מים (תקן חובה בישראל לשיווק מתקני מים לסינון וטיהור- 1505).

קבלת אישורים ממכון התקנים לצורך שיווק ברי המים היא לא עניין של מה בכך. מטרת התקן היא להבטיח שאכן הלקוח מקבל מוצר בטיחותי שאינו מסכן אותו. התקן מגדיר בדיקות מעבדה שיש לבצע על מנת להוכיח את בטיחות המכשיר למי שתייה וכן את יעילות הטיפול. לפני שאתם קונים בר מים וודאו שיש לו את כל התקנים הנדרשים ובמעמד הקנייה דרשו לקבל את תקן 1505.

2. החיידקים שלא מזיקים

חיידק היא אמנם מילה מפחידה – אבל אסור להיבהל. “ספירת חיידקים כללית” הוא מושג שחלקכם אולי שמעתם עליו. חיידקים, או מה מוגדר כ”ספירה כללית” ניתן למצוא בכל סביבה בחיינו – מזון לתינוקות, משקאות, סלטים – וגם מים. ארגון הבריאות העולמי עורך מחקרים רבים על מים וקבע חד משמעית כי הספירה הכללית אינה מהווה גורם מסכן במי השתייה. בתחום נקבע תקן ישראלי מחמיר, כך שאם החברה שממנה קניתם את המתקן עומדת בו, הסירו דאגה מלבכם ואל תיכנסו לפאניקה – הכל בסדר, אפשר להמשיך לשתות.

3. נ-י-ק-י-ו-ן

כמו בכל דבר, גם במתקני השתייה, שהופכים לעתים ל”מקום מפגש” במשרדים או סתם בבית, נצבר לכלוך. ככל שננקה סביב המתקן ואת המתקן עצמו (חיצונית) כך יהיה לנו יותר נעים לשתות. בנוסף, תמיד כיף לראות את המתקן שלך מבריק, ובלי לכלוך סביבו.

4. מוציאים חלודה, חול ואבנים זעירות

המים בישראל מכילים כל מיני מרכיבים שפוגעים באיכותם, גם אם אנחנו לא מסוגלים לראות אותם בעין בלתי מזוינת. מרכיבים אלה כוללים חלקיקים כמו חלודה, חול ואבנית שהתגבשה שמקורה מהצנרת בה מובלים המים. סיבות אלה הובילו רבים מאיתנו לרכוש ברי מים מהחברות השונות. המכשירים מנקים ממי הברז חול, חלודה ואבנים קטנטנות שיכולות להימצא בהם, סופחים כלור ומעלימים טעמי וריחות לוואי. המתקנים המורשים מסוגלים לשמור על המרכיבים שטובים וחיוניים לגוף שלנו – סידן, מגנזיום ואשלגן.

5. לא לשכוח להחליף

צרכנים רבים נוטים לשכוח לתחזק את מתקני ברי המים בביתם או במשרד וחשוב להקפיד על כך. הסיבה: הזנחה יכולה להוות מצע נוח לזיהום בסביבת המכשיר, ומצב זה כמובן אינו רצוי. חשוב ללהוראות היצרן באשר להחלפת סננים ונורות. אל תנסו לחסוך על זה כסף, כי בסוף זה הבריאות שלכם (מה גם שלקנות מים מינרלים יוצא יקר יותר – אז ההשקעה משתלמת).

6. אוויר, אוויר, אוויר

נכון שהוא נראה מגניב ויפה יותר מכל המוצרים החשמליים האחרים – אך גם בר המים צריך להתאוורר. כמו כל מכשיר חשמלי אחר, יש לאפשר אוורור וקירור של המכשיר ולהשאיר מרווח של לפחות 10 ס”מ בין גב המכשיר לקיר. בדרך כלל, החברות מפרטות את הרווח הספציפי לכל מכשיר.

7. מנוחה למתקן בחופשה

יוצאים לחופשה? אל תשאירו את מתקן המים שלכם פתוח. כדאי לנתק אותו מהחשמל לאותה התקופה, לסגור את ברז המים המוביל למכשיר וכך לתת לו מנוחה. כמובן שכשחוזרים, יש לבצע שטיפה אוטומטית, על פי הוראות היצרן.

 

 

 

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.