טיפ החודש

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

2/1/18

5 סיבות לשתות יותר מים בחורף

לא מעט אנשים מוצאים את עצמם מסיימים את יום העבודה עם כאב ראש, אבל הפרט המעניין הוא שהתופעה הופכת נפוצה יותר בעונת החורף. יתכן כי במקרים רבים הסיבה לכך היא מאוד פשוטה, הרבה אנשים שוכחים לשתות מספיק מים בחורף. מה גורם לנו לטשטוש בתחושת הצמא בעונה הקרה, ומדוע חשוב להקפיד על שתיית מים מספקת בחורף? הנה 5 סיבות...

1. ויסות טמפרטורת הגוף

כשהטמפרטורות בחוץ צונחות, הגוף מתחיל לווסת את החום הפנימי שלו. על מנת להתגבר על הקור ששורר בחוץ, מפעיל הגוף שלנו סוג של מנגנון חימום פנימי. לצורך כך עושה הגוף שימוש במשאבים שאגר

או במילים אחרות – מבזבז אנרגיה. על מנת לייצר אנרגיה נוספת שתאפשר המשך תפקוד תקין ובעיקר כדי למנוע התייבשות, יש להקפיד לשתות מספיק מים.

שתו מים מבר המים תמי4 של שטראוס מים

2. מזגנים ותנורים מייבשים

ברוב שעות היום אנחנו נמצאים בחללים מחוממים. בין אם מדובר במזגן של הרכב, בתנור חימום ביתי או במערכת מיזוג אוויר משרדית, כל אמצעי החימום הללו מייבשים את האוויר וגורמים לנו להזיע אפילו מבלי שנרגיש. אחרי שאנחנו נכנסים לחדר מחומם, פעמים רבות אנחנו שוכחים לצנן במעט את הטמפרטורה ומתרגלים באיטיות לאותה טמפרטורה שבקיץ היתה מטרידה אותנו. כתוצאה מכך אנחנו מזיעים בכמויות שלא מפריעות לנו ומתייבשים גם כתוצאה מהאוויר היבש. ההשלכה במקרים רבים היא כאבי ראש ותחושת כבדות ועייפות.

לשתות מים מבר המים תמי 4 של שטראוס מים

3. מחלות החורף מייבשות את הגוף

מי מאיתנו לא חולה לפחות פעם אחת בחורף? מהצטננות קלה, דרך אלרגיה ועד שפעת של ממש, כל מחלות החורף מייבשות את הגוף. מחלות אלה משפיעות כמעט בכל המקרים על איזורי הנשימה בגוף וגורמות לייצור מוגבר של ליחה ונזלת. התוצאה היא במקרים רבים התייבשות, גם אם חלקית, ולכן כשחולים חשוב להקפיד לשתות אפילו יותר מהרגיל. יש לציין כי נטילה של תרופות אנטיביוטיות דורשת גם הם שתיה מרובה.

לשתות מים מבר המים תמי 4 של שטראוס מים

4. הקור שבחוץ מטשטש את תחושת הצמא

רוב האנשים נוטים לשתות פחות בחורף פשוט בגלל שהטמפרטורות הנמוכות "מרמות" את תחושת הצמא. בקיץ חם מאוד בחוץ ואנחנו מזיעים הרבה ובהתאם הגוף יודע לייצר תחושת צמא חזקה. בחורף לעומת זאת, גם אם נבצע פעילות גופנית מאומצת, אבל אנחנו שוהים בחוץ והטמפרטורה נמוכה, הגוף לא "יעדכן" אותנו באופן מיידי שאיבדנו נוזלים רבים. לכן בחורף יש להסתמך פחות על תחושת הצמא ולייצר הרגלי שתיה מובנים.

5. אוכלים יותר בחורף

כל מי שמנסה לשמור על המשקל יודע שאין מה לעשות, בחורף בא לנו לאכול יותר. הקור ששורר בחוץ והגשם מייצרים בנו צורך להתנחם באוכל חם ומזמין, ואם אפשר אז הרבה ממנו. לכן שתיה מרובה תעזור לגוף בשני אופנים. פעם אחת הנוזלים יעזרו בעיכול ובחילוף חומרים. פעם שניה, הקפדה על שתיה מרובה תעזור לגוף בוויסות תחושת הרעב החורפית, ומכאן למנוע מאיתנו צריכת מזון מוגזמת.

שתו מים מבר המים תמי4 של שטראוס מים

אז כמה לשתות?

כמות המים היומית המומלצת לאוכלוסייה בריאה מעל גיל 19 היא 3 ליטרים לגברים ו- 2.2 ליטרים לנשים. ספורטאים ואנשים העוסקים בספורט באופן קבוע צריכים לשתות יותר היות ומאבדים מים בהזעה. בחורף מומלץ לשתות אף יותר.

אז תתחילו לשתות מים מהתמי4 שלכם

חורף נעים וחמים!

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.