טיולים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

13/3/16

אל המעיינות – טיול מים נעים בנחל הקיבוצים

עמק המעיינות, השם הפסטורלי שעושה מיד חשק לטיול, הוא איזור שאסור לפספס בעמק בית שאן. ושם, תמצאו את אחד הנחלים הכי מרעננים וכיפים לטיול בימים חמים: נחל הקיבוצים.

ממש ליד קיבוץ ניר דוד נכנסים לדרך עפר המובילה לחניה הגדולה של נחל הקיבוצים. אל תתבלבלו עם הכניסה לסחנה, שהיא קודמת לבאים מדרום. חניתם? מצוין. השאירו ברכב את כל הציוד וקחו אתכם רק כובע, קרם הגנה, מנשא (במידה והילדים קטנטנים) וכמובן את בקבוקי DRINKOUT מבית תמי4 שטראוס מים, אשר נוחים במיוחד לנשיאה ובעלי ציפוי פנימי לשמירה על איכות המים גם בתנאי שטח. חשוב ביותר להשתמש בבקבוקים הרב פעמיים, כדי לשמור על איכות הסביבה.

עקפו את בריכת מים התחומה בקירות אבן והתקדמו בדרך העפר, לאורך הנחל, כדי ליצור לעצמכם מסלול מעגלי. מרגישים שהלכתם מספיק? זה הזמן להיכנס למים. המסלול כולו יכול להיות כקילומטר וחצי, אבל יש כמה נקודות “יציאה” אם נרטבתם מספיק.

מכירים את זה שהמים קפואים ולוקח זמן להתרגל אליהם? לא זה המקרה בנחל הקיבוצים. המים נעימים ועמוקים בחלק מהדרך, כך שהנמוכים מביניכם וכמובן הילדים, יצטרכו לשחות במקומות מסוימים. או להיעזר במצופים. או להיתלות על ההורים.

אחרי הליכה קצרה מתגלות “מגלשות המים”. צינורות בטון שגם למבוגרים כיף לגלוש דרכן. לא נגלה לאף אחד אם תחזרו ותגלשו שוב. ושוב.

ממשיכים ללכת במים עד שמגיעים לבריכת המים הראשונה ושם אפשר לשכשך בכיף וליהנות מהטבע שסביב. ההליכה במים רטובה ומרעננת, אבל אל תתבלבלו עם התחושה ודאגו שכל המשפחה תשתה הרבה כדי לא להתייבש. רוב הטיול נמצא בשטח שאינו מוצל, הגוף מאבד נוזלים מבלי לשים לב ובמידה מסוימת פשוט צריך להכריח את עצמנו לשתות (מי אמר דוגמא אישית?) ועל אחת כמה וכמה לדאוג גם לילדים.

רטובים ורעננים תוכלו עכשיו להוציא את כל הציוד לפיקניק בשטח המוצל שליד הבריכה. בזמן שתנשנשו מכל טוב ותשתו כמובן, תוכלו לשים את הבגדים הרטובים לייבוש בשמש. לקינוח, מדרום לנחל נמצא תל שוכה, ממנו תוכלו ליהנות מתצפית יפיפה על איזור עמק בית שאן.

שעות פתיחה בשעון קיץ :

א’-ה’ + שבת 19:30-9:00
יום ו’ 16:00-9:00

גילאים:

הטיול מתאים לכל גיל

הוראות הגעה:

לפני גן השלושה נמצאת כיכר ובה פונים ימינה, עוקפים את גן השלושה בדרך העוברת במקביל לגדר הגן הלאומי ומגיעים ישר לחניה.

אטרקציות:

ניתן להשכיר אופניים, רכבים חשמליים או לצאת לסיור בשאטל בתשלום

חי וצומח:

המים הצלולים בשמורת פארק המעיינות מאפשרים את צמיחתה של צמחיה עשירה ומגוונת ומושכים אליהם מגוון בעלי חיים. עוד על החי והצומח כאן

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.