טיולים

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

13/3/16

סודות המדבר: מסלול טיול בנחל ערוגות

דמיינו לעצמכם נווה מדבר: בשיא החום, כשהנוף מסביב בגווני צהוב חיוור, מתגלים לפתע נחלים ומפלים וצמחיה ירוקה. עין גדי היא בדיוק מה שראיתם בדמיונכם ואפילו יותר.

מחנים את הרכב בשמורת עין גדי, ואיך שיוצאים החוצה מרגישים את חומו של המדבר. מרחו את עצמכם ואת הילדים מיד בקרם הגנה, חבשו כובעים לכולם והרוו את הגוף במנה בריאה של מים. רצוי לקחת לטיול את בקבוקי DRINKOUT מבית תמי4 שטראוס מים, שגם בתנאי מדבר שומרים על איכות המים בזכות הציפוי הפנימי.

map4


קרדיט: Mboesch, ויקימדיה

אחרי כחצי שעה של הליכה, מגיעים למפל הראשון שיש בו בריכה לרחצה. הילדים ירצו לשכשך בכל מקור מים שיראו בדרך, אז קחו את הזמן ותיהנו יחד איתם.


קרדיט: arie tennbaum, ויקיפדיה

למדו את הילדים להיות קשובים לדרך ולנסות לגלות את חיות המדבר שיחלקו איתנו את המסלול. אלה יכולים להיות יעלים נוביים (בתמונה), שפני סלע ואולי אפילו… נמר! במחשבה


קרדיט: Hmbr, ויקיפדיה

לא בטוח שהילדים ירצו לחזור הביתה אחרי כל כך הרבה כיף, אבל אין ברירה. חוזרים בדרך ממנה באנו, עם חשק גדול לעוד ועוד טיולים כאלה.

שעות פתיחה:

שעון קיץ:
בימים א’-ה’ ושבת 8:00-17:00.
בימי שישי וערבי חג 8:00-16:00
שעון חורף:
בימים א’-ה’ ושבת 8:00-16:00.
בימי שישי וערבי חג 8:00-15:00

גילאים:

מתאים לכל המשפחה

הוראות הגעה:

על כביש 90 (ים המלח) כקילומטר אחד צפונית לקיבוץ עין גדי. נכנסים לשמורת עין גדי ומשם לנחל ערוגות.
דמי כניסה: מבוגר 29 ₪, ילד 15 ₪, יש הנחות לקבוצות, סטודנטים ואזרחים ותיקים.

אטרקציות:

מומלץ ללכת לאורך חוף ים המלח לחפש בוץ שחור ולראות עד כמה ירד מפלס הים בשנים האחרונות; בית הכנסת העתיק בעין גדי – רצפת פסיפס מרשימה, 45% הנחה בכניסה למציגים קבלה על ביקור בשמורת עין גדי; חזיון אור קולי על מדבר יהודה ושמורת עין גדי. החזיון מוקרן בבית ספר שדה עין גדי; חוף מינרל – חוף מוסדר ובו בריכת מי גופרית חמים ובריכות מים מתוקים לילדים, ליד קיבוץ מצפה שלם. (מקור: החברה להגנת הטבע)

חי וצומח:

לאורך נחל ערוגות צומחת צמחיית מים עשירה- הכוללת עצי ערבה, צפצפת הפרת, קנה מצוי, עבקנה, סלוודורה פרסית, עצי שיזף מצוי ועוד. בחלקו האיתן של הנחל חיים עדרי יעלים, להקות גדולות של שפני סלע, ואחת לכמה שנים נצפית כאן פעילות של נמרים. (קרדיט: ויקיפדיה)

 

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.