Uncategorized

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

24/4/18

6 דברים שלא ידעתם שיש לכם במים

מים, כידוע לכולם, הם נוזל החיים. את העובדה שחוסר שתייה יכול לגרום לתופעות גופניות מסוכנות גם כבר כולם יודעים. אבל מה עוד אתם יודעים על המים? ריכזנו לכם 6 עובדות נוספות על מי השתייה שלנו

ראשית, צריך להבחין בין מים “הנוסחה הכימית” לבין מי שתייה. מי שתייה אינם חומר כימי ״נקי״. הנוסחה הכימית של המים, H20, מתייחסת למים מזוקקים, חסרי מומסים. ואולם, במי שתייה מומסים ישנים גם מינרלים ומלחים דוגמת מגנזיום, סידן וקלציום. בטווח ריכוזים נכון, מאזן המלחים והמינרלים הללו חשוב לגופינו ואף מטיב עימו. הסידן, למשל, חשוב לבנייה ושימור של העצמות ואילו המגנזיום חיוני למגוון פעולות המתקיימות בגוף לרבות פעילות השרירים והלב. אז מה יש לנו במי השתייה? בואו נראה:

  1. חול וחלקיקים

המים שנכנסים אל מערכת ההובלה הארצית עומדים בדרישות משרד הבריאות ונחשבים למי שתייה טובים, אולם בדרך, ובייחוד בצנרות ביתיות ישנות, עשויים להתווסף אליהם גרגרי חול וחלקיקים שונים כמו חלודה. לבטח יצא לכם לראות בעבר כיצד נראים מים לאחר הפסקת מים ממושכת? מים עכורים אלו הם למעשה אותם רכיבים שנמצאים ביום יום במינונים קטנים שאינם נראים לעין.

  1. חיידקים. נשמע מפחיד. האמנם?

העולם שלנו מוקף בחיידקים הנמצאים בכל עבר. יחד עם זאת, ולמרות שהמילה חיידק מעוררת בנו קונוטציה שלילית, ישנם הרבה חיידקים שאנחנו חיים איתם בהרמוניה והם אף טובים לסביבה ולבריאותנו. למעשה, מעט חיידקים באופן יחסי עלולים לפגוע בנו.

את החיידקים שנמצאים במים ניתן לחלק ל-2 קטגוריות:

  1. מתכות

מתכות עשויות להגיע למקורות המים שלנו מזיהום הפסולת של מפעלים תעשייתיים או מצנרת ישנה. למתכות כבדות כמו עופרת וכספית מיוחסת השפעה בריאותית שלילית ואף גריעה ממראה וטעם המים. ברי המים תמי4 עם המטהר המתקדם בעולם  ™MAZE מטפלים גם בסוגיה זו.

 

  1. עופרת

אמנם מי השתייה שמגיעים לבתים מפוקחים על ידי משרד הבריאות ונדרשים לעמוד בתקינת איכות, אך במסגרת התקן הנוכחי מותרת נוכחות מקסימלית של עופרת במים. לפי התקן, הערך המקסימלי המותר לעופרת במי שתייה הוא עד 10 מיקרוגרם לליטר, ולמרות זאת – עופרת הינו חומר שעדיף כי לא יהיה במים כלל וכלל.

  1. שאריות של חומרים פרמצבטיים וחומרי הדברה

חומרי הדברה עלולים להגיע למים מזיהומים של מקורות חקלאיים או מזיהומים של מים ממוחזרים (מי שפכים שטוהרו ומשמשים לחקלאות). מים אלו עשויים להכיל שאריות של תרופות, הורמונים וחומרי ניקוי – ובתהליך ההשקיה הם מחלחלים למקורות המים שלנו. חשוב לדעת כי מרגע שהמים מגיעים אל פתח ביתנו, הם עוברים להיות באחריותנו בלבד – ולאור זאת עולה חשיבותו של מכשיר ביתי המטהר אותם. לאחרונה פותח ה-™MAZE, מטהר המים המתקדם בעולם לברי המים של תמי4, המספק הגנה משופרת מפני מזהמים מיקרוביולוגיים, מתכות כבדות, מזהמים כימיים ממקור תעשייתי וחומרים נוספים אשר נמצאים במי השתייה שלנו.

  1. מלחים ומינרלים

הרכב המומסים שנמצאים במים תלוי במקור המים ובסוג הטיפול שהם עוברים. למשל, מים המגיעים מאקוויפרים המחלחלים דרך משקע גירי סלעי יהיו עשירים יותר בסידן ומלחים. במים מותפלים לעומת זאת, מסירים את המומסים אבל מחזירים לכם לאחר מכן את הסידן.

רוצים לשתות מים מטוהרים מבלי לחשוש? הקליקו כאן

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.