אודות

מאת:

צוות הבלוג

תאריך:

7/1/14

איך הכל התחיל

דרך ארוכה עברנו, מאז ההתחלה בקיבוץ נתיב הל"ה בשנות השבעים, דרך פיתוח טכנולוגיה מתקדמת לטיהור מים ועד לעבודה מול שווקים בינלאומיים בסין ואנגליה בימינו אנו. בפוסט שלפניכם נביא לכם את הסיפור של תמי 4, איך הכל התחיל ומה עוד מצפה לנו.

ההתחלה של תמי4 Bubble Bar

מתעשיית פח ועד לטיפה הראשונה

תחילת שנות ה-70, וקיבוץ נתיב הל”ה מחליט על הקמת מפעל המתמחה בתעשיית פח מדויקת – ייצור מסגרות מתכת להרכבת רכיבים אלקטרוניים. בימיו הראשונים שימש המפעל כקבלן משנה בייצור חלקי פח ופסי הייצור של תנ”ה (תעשיות נתיב הל”ה) סיפקו את מסגרות המתכת עבור מכשירי רדיו וקשר לצה”ל ולחברות שונות בישראל ובהמשך אף רכשה מפעל קירור והתחילה לספק מקררים גדולים לגופים כמו חדרי אוכל ולקוחות מוסדיים. בשנת 1978 החליטו בתנ”ה לחפש תחומים חדשים, מתוך ראייה עסקית כי בתחום הקירור הגיעה החברה למיצוי הפוטנציאל. באותה תקופה נוצר קשר עם מומחים בטכניוןשהעלו את רעיון פיתוח מכשיר לטיהור מים ושכנעו את הנהלת המפעל בפוטנציאל הטמון בשיטה זו. בסעיף מיוחד בחוזה שנחתם בין הטכניון לבין תנ”ה נקבע שם המכשיר החדש – תמי, על שם בתו של הפרופסור ממציא הטכנולוגיה וסומן יעד שייוקי חדש – משקי הבית בישראל. במפעל החל תהליך פיתוח מכשיר טיהור מים ביתי – תמי 3, שכלל מסנן עם פחם פעיל ואת נורת ה-UV להפחתת מיקרואורגניזמים בתוך צינור נירוסטה, במעטפת ייחודית.

בר תמי 4 נולד

עיצוב המוצר, יעילות הפחתת העומס הבקטריאלי, איכות המים וטיב הקרינה, היו נושאים שעלו לדיון לאורך כל שנות השמונים. צוות הפיתוח שקד כל העת על פיתוח הדור הבא: מכשיר תמי4 משוכלל ומתקדם. במפעל הבינו כי הטכנולוגיה הקיימת, נורה בתוך צינור נירוסטה, היא יקרה ובעייתית. הפתרון הטכנולוגי האולטימטיבי – הזרקת פלסטיק – טרם נמצא. צוות מיוחד של המפעל שקד חודשים ארוכים על פיתוח מכשיר תמי4 על בסיס חלקי פלסטיק שזכה בסופו של התהליך לאישור כפטנט בארה”ב ויצא בשנת 1987 לשוק.

מכשיר לטיהור מים ביתי תמי4 Bubble Bar

[one_half ]

בר תמי4 סגול מעוצב Bubble Bar

שנות האלפיים והשינוי האסטרטגי

הצמיחה בשוק הפרטי לצד הפריצה לשווקים הבינלאומיים והמעבר לייצור כמויות גדולות חייבה רה-ארגון בכל מערכות החברה. הוחלט על שינוי אסטרטגי בתפיסה התפעולית ומעבר למבנה חדש ומשוכלל לצד התייעלות בתהליכי הייצור ושינוי במבנה הארגוני: הקמת אגף התפעול ואגף הלקוחות. עם העלייה במודעות לסגנון חיים בריא וטבעי, החליטה ההנהלה על פיתוח שווקים חדשים לתמי בר. לאחר שנות פעילות מוצלחות בשוק המוסדי הוחלט על פיתוח תמי בר ביתי. במפעל שקדו על פיתוח בר המיועד לשוק המקומי והבינלאומי לכל המשפחה.

משפחת ברי המים לבית מתפתחת, משוכללים יותר מתמיד

בקיץ 2004, לאחר שנים של מחקר ופיתוח, נחשף לראשונה הדור הבא של מכשירי הבר: תמי 6 מה זה תמי 6 ?(תמי בר Family) מכשיר המיקרו-בר המשוכלל בעולם שסיפק את התשובה המושלמת לצורכי הלקוחות. תמי בר Family סיפק מים קרים, חמים ומטוהרים, והיה בעל בקרה ממרחק ופיתוחים מתקדמים נוספים. תשומת לב מיוחדת ניתנה לעיצוב מכשיר המיקרו-בר, התמי בר Family זכה בפרסים יוקרתיים רבים הן בזירה המקומית והן בזירה הבינ”ל: פרס zenith למכשיר ה- POU הטוב ביותר, שני פרסי עיצוב בינ”ל יוקרתיים – Good design award ו- Appliance design, פרס בר המים הטוב ביותר של המבחן של המדינה שלוש שנים ברציפות ומדליית ארד בתחרות האפ”י למהלך השיווקי הטוב ביותר.

תמי4 Bubble Barירוק מעוצב

בשנים לאחר מכן בזה אחר זה, הצטרפו למשפחת ברי המים עוד חברים – תמי4 Touch שהציג מזיגת מים בלחיצה על גבי מסך, תמי4 Primo שהציג עיצוב ייחודי שמשדרג מיידית כל מטבח ופינת קפה וכמובן החבר החדש למשפחה שהצטרף בשנת 2013 – תמי4 Bubble Bar, בר מים שמאגד את חוד החנית הטכנולוגית של תמי 4 ומציע מים חמים, קרים ומוגזים בשלוש רמות הגזה לבחירה, כאשר הוא מוזג מים מוגזים טריים בכל כוס. עם עיצוב חכם דיגיטלי ופשוט מצד אחד ואסתטיקה במיטבה מצד שני.

כולנו שטראוס מים

בשנת 2009 קבוצת שטראוס רכשה באמצעות חברת הבת שלהH2Q תעשיות מים, את תנ”ה תעשיות (ובתוכה המותג תמי4). תנ”ה, שמובילה את השוק בישראל ואחת מהחברות המובילות בעולם בפיתוח, ייצור ושיווק של מערכות לטיהור, סינון, חימום וקירור מי שתייה, היא עכשיו חלק משטראוס מים העולמית, המהלך הוליד התרחבות לשווקים בינלאומיים בפריסה עולמית. בנוסף לחטיבה בישראל, נולדו חטיבות בסין ובאנגליה, כאשר באנגליה נוצר שיתוף פעולה עם מותג העל וירג’ין המתמחה בעסקי התעופה, התיירות, הבידור והפנאי ובסין עם חברת הענק הסינית Haier במתמחה במוצרים אלקטרוניים ודיגיטליים.

הסדרה הצבעונית החדשה של שטראוס מים-תמי4 Bubble Bar

רוצה את בר המים אצלך בבית? צריך רק להשאיר פרטים ונציגינו יחזרו אליך בהקדם

*אופס, שכחת להכניס את השם שלך
*אופס, שכחת להכניס את הטלפון שלך הזנת טלפון לא תקין
*אופס, שכחת להכניס את האימייל שלך הזנת מייל לא תקין
תודה על פנייתך נציג מטעמנו יחזור אליך בהקדם
חלה תקלה בשליחת הטופס. אנא נס/י שוב במועד מאוחר יותר.